"Русский военный корабль, иди на х...й!" Хто з українських політиків особисто взяв у руки зброю у війні Росії проти України. Фото, відео
Лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко 26 лютого поділилася знімком, на якому її сфотографовано в оточенні членів своєї партії. У руках політиків – автомати.
"Україна чинитиме опір! Русский военный корабль, иди на х...й!" – написала вона.
П'ятий президент України, нардеп від "Європейської солідарності" Петро Порошенко 26 лютого опублікував фото, на якому його теж знято зі зброєю в руках.
"Я б не радив ворогові потикатися до Києва! Сьогодні передав батальйону територіальної оборони 30 кулеметів ПКМ виробництва "Кузні на Рибальському", крупнокаліберний кулемет та броньовану машину "Тритон", – написав він.
Нардеп, голова міжфракційного об'єднання "Розумна політика" Дмитро Разумков 28 лютого оприлюднив у Facebook фото, де його знято з автоматом у руках.
Колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков з автоматом у руках звернувся до російських окупантів – "божевільним негідникам, які розгорнули цю війну проти України". Відео він опублікував 28 лютого на своїй сторінці у Facebook.
"Що вам сказати? Я тут. Ми на своїй землі. У Києві. І ми на вас чекаємо. І це не флешмоб. Хочете флешмоб? Тисячі та мільйони українців захищатимуть свою землю. Ми за цінності готові на багато чого. А ви – точно ні", – сказав Аваков.
Народна депутатка, лідерка партії "Голос" Кіра Рудик 27 лютого в Instagram опублікувала фото з автоматом у руках.
"Вчуся стріляти", – написала вона.
Громадський активіст, колишній народний депутат Ігор Луценко 28 лютого опублікував у Facebook пост зі своїм знімком на тлі ракетної установки.
"Захищаю природу", – написав він.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган".
За даними Міноборони станом на 1 березня, загальні втрати російських окупантів становлять 5,7 тис. осіб. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу і визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості.
Жертвами російської агресії, станом на 28 лютого, стали 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.