Сценарист "Карткового будинку" знімає в Бучі фільм про звірства російських окупантів та геноцид українського народу
Американський драматург, сценарист американського серіалу "Картковий будинок" Бо Віллімон прибув до України, щоб зняти документальний фільм про скоєні російськими окупантами злочини в Бучі Київської області. Про це 15 квітня повідомляють на офіційній сторінці у Facebook Бучанської міської ради.
"У Бучі знімуть документальний фільм. Віллімон приїхав до України, щоб набрати матеріалів про жорстокі звірства росіян у Київській області. Драматург хоче розповісти всьому світу правду про геноцид українців та героїчний опір українського народу", – ідеться в повідомленні.
У коментарі "Обозревателю" Віллімон розповів, що має намір показати у своєму фільмі, як українці виживають, адаптуються, розвиваються в епіцентрі конфлікту.
"Ми бачили Бородянку, Бучу – неймовірні масштаби спустошення та втрат, яких людям довелося зазнати. На мене все це справило потужний емоційний вплив, – розповів американець. – Я думаю, коли люди обирають нападати на інших людей із такою люттю – це найгірший прояв людства, протизаконне вторгнення. Проте дуже надихає те, як мешканці Бородянки вже приводять до ладу та відновлюють своє місто: ти бачиш, як люди очищують вулиці, ти бачиш, як бригади будівельників розбирають завали, як люди разом намагаються робити ремонт. І на в’їзді в місто ми бачили велику двокілометрову чергу з машин людей, які намагаються повернутися додому. Посеред цього спустошення існує надія та натхнення, так само як і в самих українцях".
Звертаючись до населення РФ, Віллімон зазначив, що в Росії "дуже багато дезінформації".
"Людям дуже важко дізнатися правду. Якби люди змогли дізнатися, що насправді відбувається в Україні, вони могли б продемонструвати таку саму сміливість, як українці, щоб протистояти цьому", – сказав він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
На окупованих територіях російські військовослужбовці скоюють воєнні злочини, заявляє українська влада, західні держави та міжнародні правозахисні організації.
Після звільнення Київської області в населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками. Багато загиблих від рук окупантів виявили в Бучі, до якої російські військові зайшли в перші дні війни.
За даними правозахисної організації Human Rights Watch, розстріли та зґвалтування мирних жителів було зафіксовано в населених пунктах Київської, Харківської та Чернігівської областей, які перебували під контролем російських окупантів.
У середині березня російська армія, за даними української розвідки, дістала вказівку "перейти на самозабезпечення", тобто відбирати продукти й майно в місцевого населення та грабувати магазини. Після визволення населених пунктів у низці регіонів місцеві жителі розповіли, що окупанти відбирали в них їжу, одяг, побутову техніку. Були випадки, коли в убитих окупантів знаходили вкрадені в Україні коштовності.
За даними проєкту "Беларускі Гаюн", російські окупанти перевозять вкрадене в Україні до Білорусі, а звідти поштою надсилають додому до Росії. Журналісти опублікували дані російських військових, які надіслали найбільше речей – від 50 до 450 кг. Серед них – інструменти, телевізори, меблі, запчастини, рибальське приладдя, одяг.
Наразі відбувається перша світова кібервійна, сказав Федоров в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман. Він повідомив, що в Україні є дані всіх російських військовослужбовців, які обкрадали мирних жителів у Київській, Чернігівській, Сумській областях та надсилали речі до Росії.