"Усі ці роки говорить і не боїться". Зюбіна запропонувала дати Ахеджаковій українське громадянство
"Чого б не дати громадянство України Лії Ахеджаковій, яка всі ці роки говорить, говорить, і не приховує, і не боїться? Якщо брати такі приклади, то вони більше українці, ніж навідник – музикант камерного оркестру (ідеться про скрипаля Волинської обласної філармонії Іллю Сметаніна, за наведенням якого вранці 24 лютого російські окупанти обстріляли військовий аеродром у Луцьку. Про це писав у Telegram військовий кореспондент Андрій Цаплієнко. – "ГОРДОН"), – заявила Зюбіна. – Його заарештували, але я б ніколи в житті, проходячи повз на вулиці, не подумала, що це та людина. Тепер на сцені будеш ходити й думати: "А хто навідник? Хто стукач?!"
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Ахеджакова народилася 1938 року у Дніпропетровську (Українська РСР). 1956-го вступила до Московського інституту кольорових металів і золота, але, коли була студенткою другого курсу, кинула навчання, а 1962-го закінчила ДІТМ. 1973 року акторка дебютувала в кіно, зігравши роль у фільмі "Шукаю людину".
Акторка відома своєю активною громадянською позицією – зокрема, навесні 2015 року вона заявила, що після анексії Криму та бойових дій на Донбасі більше не можна говорити, що українці та росіяни – братні народи, а влітку 2016-го повідомила, що не виступатиме в анексованому Росією Криму.
Восени 2019 року вона засудила політику Кремля щодо кримських татар, у вересні 2020-го висловлювалася на підтримку протестів у Білорусі, а в лютому 2021-го засудила дії силовиків під час протестів у Росії.
Ахеджакова виступала проти нападу РФ на Україну. 30 січня 2022 року вона підписала лист "Аби не було війни!", у якому висловилася проти нападу на Україну
6 березня акторка заявила, що не пробачить Росії нападу на Україну. "Говорити треба. Друзі, не мовчіть. Усе одно нам хана", – заявила вона.