Як почистити золото в домашніх умовах
Золото можна почистити самостійно, використовуючи підручні засоби: головне – діяти акуратно, щоб не подряпати поверхню.
Перед чищенням золотих прикрас потрібно розділити їх на дві групи: зі вставками і без. Вироби без вставок можна замочувати в різних розчинах. Наприклад, соляному. Для цього в склянці гарячої води слід розчинити три столові ложки кухонної солі. Вироби, залиті цією рідиною, можна залишити на ніч, а вранці промити чистою водою.
Швидший спосіб очищення забезпечить розчин нашатирного спирту і прального порошку в співвідношенні по одній чайній ложці спирту і порошку на 200 мл води. Цей розчин слід підігріти і помістити туди прикраси на дві години, після чого відполірувати їх спеціальною серветкою.
Також для очищення золота використовують рідке мило (одну чайну ложку) і перекис водню (дві столові ложки). Суміш заливають 200 мл теплої води. Прикраси залишають на 20 хвилин.
Можна використовувати тільки засіб для миття посуду: столову ложку вливають у 200 мл води і ставлять розчин нагріватися на водяній бані. Прикраси, занурені в такий розчин, кип'ятять 10 хвилин, після чого протирають насухо.
Якщо вам потрібно перед виходом додати блиску ювелірним виробам із золота, можна на швидку руку відполірувати їх змоченою в оцті тканиною. Блиску золоту додасть також чищення гігієнічною помадою. Слід нанести її на поверхню, а потім ретельно протерти, щоб під час носіння прикраса не залишала на одязі жирних плям.
Популярним засобом для чищення побутового золота є зубний порошок. Але слід вибирати дрібноабразивний, щоб не подряпати поверхні. Знизити ризик пошкодження виробу допоможе додавання в порошок вазеліну.
Якщо вам потрібно почистити ювелірні прикраси зі вставками з каменів або емалі, слід використовувати щадні методи – обмежитися полірувальною серветкою, змоченою спиртом, або ганчіркою. Якщо виріб втратив блиск або покрився нальотом, краще віднести його на чищення ювеліру.