Незаконні дії РФ щодо України стають систематичнішими – Мінінфраструктури України
Безкомпромісне втручання Росії в інфраструктуру Керченської протоки та сусідніх районів може стати причиною економічного спаду і поставить під загрозу подальший економічний розвиток регіону, йдеться в заяві Міністерства інфраструктури України.
Україна закликала зупинити порушення Росією міжнародного права на тимчасово окупованій нею території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Заяву озвучив сьогодні у Києві на засіданні міністрів транспорту країн – членів Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) міністр інфраструктури України Володимир Омелян, повідомляють на сайті відомства.
"Незаконні дії Російської Федерації по відношенню до України, які порушують основні принципи міжнародного права, стають більш систематичними в регіоні ОЧЕС та негативно впливають на транспортну галузь, один з основних секторів національної економіки", – ідеться в тексті.
У заяві перераховано складнощі, з якими зіткнулася транспортна галузь після окупації півострова. Зокрема, заборону української влади на польоти до Криму "систематично порушують" авіакомпанії з РФ.
"Що стосується морського транспорту, то одним зі складних питань залишається захід іноземних суден до закритих портів Криму. Російська Федерація продовжує здійснювати державний контроль над портовими інспекціями в закритих портах Криму та передає інформацію до Чорноморської інформаційної системи, порушуючи норми Чорноморського меморандуму", – зазначає українська делегація.
У заяві звертають увагу на економічні втрати через обмеження для судноплавства, які в односторонньому порядку ввела Росія у зв'язку з будівництвом Керченського мосту.
"Керченська протока є єдиним природним способом з'єднання Азовського і Чорного морів. З початку незаконної діяльності Російської Федерації в Автономній Республіці Крим і Севастополі права України в цих зонах були порушені та узурповані державою-агресором. Російська Федерація не узгоджує з Україною свої дії з проектування та будівництва мосту через Керченську протоку, у тому числі його технічних характеристик, та продовжує морську навігацію в територіальних водах України, в регіоні Керченської протоки та Азовського моря, без будь-якого позгодження з Україною", – ідеться у зверненні.
Україна вважає, що "подальше безкомпромісне втручання Росії в інфраструктуру Керченської протоки та сусідніх районів може стати причиною економічного спаду і поставить під загрозу подальший економічний розвиток регіону".
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Керченський міст протяжністю 19 км має стати найдовшим у Росії. Його будують коштом федерального бюджету. Загальна вартість проекту становить приблизно 228 млрд руб. (майже $4 млрд).
29 вересня президент України Петро Порошенко доручив подати до суду на РФ через екологічні збитки від будівництва Керченського мосту.
У відповідь міністр екології РФ Сергій Донськой запевнив, що будівництво мосту не шкодить морській екосистемі.