Пономарьов: У січні у США буде оновлено Конгрес, і вже тоді тема інциденту в Керченській протоці спливе на повну G

Пономарьов: Не можна сказати, що сталося щось нове. РФ уже давно ввела "дозвільний принцип" проходження через Керченську протоку
Фото: Егор Литвин / Facebook

Найсерйознішу реакцію на агресію проти України в Керченській протоці Росії варто чекати з боку США. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

Інцидент у Керченській протоці будуть активно обговорювати в Конгресі США в січні 2019 року, коли оновлять його склад, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

"Мені здається,  від початку ініціатива в усій цій історії була не в Росії, а в України. Найімовірніше, українське військове керівництво намагалося нагадати світові про проблеми Криму. І хотіло посилити коаліцію військово-політичної підтримки, яка є в України. Треба сказати, що це завдання виконали, оскільки світом дійсно прокотилася серйозна хвиля – багато країн відреагувало на цей інцидент. З іншого боку, не можна сказати, що сталося щось нове. РФ уже давно ввела "дозвільний принцип" проходження через Керченську протоку. З огляду на цей факт, навряд чи міжнародна спільнота буде вдаватися до якихось серйозних заходів. Водночас основних наслідків цього інциденту Росії варто чекати з боку США. Ситуація в Керченській протоці посилила негативне ставлення до РФ. Тому Москві цей інцидент відгукнеться", – зазначив Пономарьов.

На його думку, російська агресія в Керченській протоці не стане приводом для скасування зустрічі президента США Дональда Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним на саміті G20 в Аргентині.

"Трамп сказав, що зустріч із Путіним може бути скасовано. Але я думаю, що вона все одно відбудеться. Хоча сам факт, що Трамп про це згадав, означає наслідки, які чекають на РФ. У січні у США буде оновлено Конгрес, і вже тоді ця тема спливе на повну. Тож Україну можна привітати з добре проведеною операцією і подальшим зовнішньополітичним успіхом. Моряків, думаю, рано чи пізно обміняють. Хотілося б, звичайно, щоб це сталося якомога раніше. Але не забувайте, що це війна. А солдати захищають інтереси своєї країни. Пильна увага до долі цих людей як мінімум гарантує їм гідні умови тримання. Росія постійно бере заручників – тут знову ж таки нічого нового з її боку немає", – підкреслив Пономарьов.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. У Генпрокуратурі України повідомили, що окупаційна влада РФ захопила 24 військовослужбовців України. Водночас троє моряків дістали поранення. "Суд" у Сімферополі заарештував усіх членів екіпажів.

США, Євросоюз, НАТО, ОБСЄ, Великобританія, Франція, Данія, Канада, Естонія і Польща засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії.

У зв'язку із загостренням ситуації біля Керченської протоки 26 листопада Верховна Рада підтримала указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях на 30 діб.

Востаннє Путін і Трамп зустрічалися 16 липня в Гельсінкі. Їхні переговори тривали 2 години 10 хвилин. Саміт "Великої двадцятки", де було заплановано зустріч лідерів, відбудеться в Буенос-Айресі з 30 листопада до 1 грудня 2018 року. Водночас президент США Дональд Трамп заявив 27 листопада про ймовірне скасування зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним на саміті G20 в Аргентині у зв'язку з агресією РФ.