Чубаров: Закладено перші практичні заходи, які обов'язково приведуть вищих чиновників РФ на лаву підсудних

Чубаров: У тому, що міжнародний трибунал буде створено, у мене немає жодних сумнівів
Фото: krymr.com

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров, коментуючи  рішення Міжнародного суду ООН, заявив, що не має сумнівів щодо створення міжнародного трибуналу стосовно російської влади.

Проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо гонінь стосовно кримськотарського народу та українців у тимчасово окупованому Криму, а також щодо скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу з часом приведе президента Росії Володимира Путіна та його оточення на лаву підсудних у Гаазькому трибуналі. Таку думку висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

певнений, що сьогодні закладені перші практичні заходи, які обов'язково приведуть найвищих російських посадовців на чолі з Путіним на лаву підсудних міжнародного трибуналу з розгляду злочинів, скоєних Росією проти України. А в тому, що такий міжнародний трибунал буде створений, у мене немає жодних сумнівів", – підкреслив він.

Із 6 до 9 березня в Гаазі пройшли попередні слухання за позовом України проти Росії, в якому вказують на порушення Москвою положень Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Позов був поданий 16 січня. Київ вимагає засудити акти тероризму в Харкові і на Донбасі, зокрема збитий рейс MH17, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розмірів яких у позові не вказано. Крім цього, суду пропонують притягнути до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.

Другий блок претензій стосується порушень прав кримських татар та українців з боку окупаційної влади Криму.

Україна просила Міжнародний суд ООН на час розгляду справи, як захід забезпечення позову, заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.

Російська сторона в Міжнародному суді ООН у Гаазі заявила, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю, яка залишилася на території Донецької і Луганської областей з часів СРСР або ж була залишена там українськими військовими.

19 квітня Міжнародний суд ООН відмовив Україні в тимчасових заходах проти Росії щодо Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Водночас суд у Гаазі погодився запровадити заходи з позовом України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму.