Декларація, яку ухвалять на саміті Кримської платформи, буде відкрита для підписання іншими країнами – Кулеба

Кулеба: Хочу подякувати кожному, хто попри тиск РФ рішуче підтвердив свою участь у Кримській платформі
Фото: EPA
На саміті Кримської платформи ухвалять декларацію, яка буде відкритою для підписання іншими країнами. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу 19 серпня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Декларація, яку ухвалять за результатами саміту Кримської платформи, буде відкрита для підписання іншими державами. Ми будемо працювати над залученням нових країн до нашого формату, і їхня кількість надалі зростатиме", – сказав він.

За словами Кулеби, незалежно від рівня представництва на саміті 23 серпня, його учасники стають засновниками Кримської платформи.

"Сигнали, озвучені під час Кримської платформи, та зобов'язання, узяті за результатами саміту, мають рівнозначну силу для держави, незалежно від того, зробив це президент чи уповноважений посол країни. Головне – кількість учасників, які цілісно представляють свої держави. Для нас важливо, і я хочу подякувати кожному, хто попри тиск РФ рішуче підтвердив свою участь у Кримській платформі й ухвалив політичне рішення приєднатися до зусиль України з протидії російській окупації Криму та повернення півострова під контроль нашої держави", – сказав Кулеба.

Він зазначив, що саміт – "не кінець роботи, а лише її початок".

"Кримська платформа – не одноразовий захід, а постійно діючий механізм координації, який функціонуватиме на рівні урядів, парламентів й експертів. Це системна регулярна робота, яка є частиною нашої зовнішньополітичної стратегії", – сказав глава української дипломатії.

Контекст:

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенням прав людини й захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму. Планують, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав й урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.

Офіційно діяльність Кримської платформи буде розпочато на інавгураційному саміті 23 серпня. На ньому планують ухвалити документ із назвою "Кримська хартія", який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.

Кулеба 19 серпня повідомив, що в саміті візьме участь делегації 44 країн і міжнародних організацій.

У міністерстві закордонних справ Росії назвали "нелегітимними" спроби України повернути окупований Росією Крим, зокрема за допомогою ініціативи "Кримська платформа".