Танкери, що горять у Чорному морі, дрейфують у бік окупованого Криму

Пожежа біля Керченської протоки сталася 21 січня
Фото: ЕРА

Рятувальники всю ніч утримуватимуть у Чорному морі один із танкерів, що горять, не даючи зайти в судноплавний канал, яким морський транспорт заходить у Керченську протоку.

Два охоплені вогнем танкери зі скрапленим газом, на яких третю добу триває пожежа, дрейфують у бік окупованого Криму. Про це 24 січня повідомили ТАСС в Азово-Чорноморській філії Морської рятувальної служби.

Зазначають, що обидва судна – осторонь від судноплавного каналу.

Для контролю руху суден до них підійшов рятувальний буксир "Меркурій". Рятувальники всю ніч утримуватимуть один із танкерів, не даючи зайти в судноплавний канал, яким судна заходять у Керченську протоку.

За даними транспортного експерта, генерального директора дослідницького агентства InfraNews Олексія Безбородова, до найближчої точки Криму, селища Яковенко, від суден приблизно 70 км, до входу в Керченську протоку – 90 км, до Таманського півострова – орієнтовно 100 км.

У Росморрічфлоті повідомили ТАСС, що на судні Candy ще є запас скрапленого газу і триває пожежа.

21 січня на одному із суден у районі Керченської протоки стався вибух, після чого почалася пожежа. Полум'я перекинулося на інше судно. На борту суден Candy і Maestro перебувало 32 громадянина Туреччини та Індії. 12 із них урятували, тіла 10 знайшли, решта зникла безвісти.

Пожежа, імовірно, спалахнула під час перекачування пального.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій України з посиланням на дані офісу з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США повідомили, що судна Maestro та Candy із 2016 року було задіяно в незаконних постачаннях газу до Сирії. У відомстві підкреслили, що на обох суднах було вимкнено систему ідентифікації.

Уранці 22 січня рятувальну операцію завершили, оскільки надії виявити живих не залишилося.

Слідчий комітет Росії кваліфікував загибель людей унаслідок пожежі на двох суднах у районі Керченської протоки як заподіяння смерті з необережності.

23 січня агентство Reuters написало, що обидва згорілі судна – Maestro та Candy – у списку санкцій США за постачання пального режиму сирійського президента Башара Асада. Тому їх не пустили в російський порт.