У справі "українського диверсанта" Панова у Криму допитали співробітника ФСБ і директора нафтобази
Адвокат громадянина України Євгена Панова Дмитро Дінзе повідомив, що його підзахисний хоче почути всіх свідків у своїй справі, оскільки деякі з них дають свідчення, відмінні від тих, які давали на досудовому слідстві.
У справі "українського диверсанта" Євгена Панова підконтрольний РФ суд анексованого Криму допитав директора нафтобази і співробітника ФСБ. Про це в коментарі виданню "Крим.Реалії" повідомив адвокат Дмитро Дінзе.
"Директор нафтобази розповів, що якби було здійснено диверсійний акт, то потенційні збитки становили б 5 млрд руб. Співробітник ФСБ розповів, що він виїжджав фактично на перехоплення Панова, коли той перетинав кордон. Там його і затримували, як відомо. Співробітник ФСБ пояснив, що бачив Панова тільки один раз – той добровільно пройшов із ними в управління ФСБ, щоб дати пояснення, навіщо він прибув на територію півострова", – розповів адвокат.
Дінзе зазначив, що наступні засідання у справі Панова призначено на 30-те і 31 травня.
"Очікують, що допитають одного із прикордонників, який живе в Хабаровську, найімовірніше, допит буде проходити за допомогою відеозв'язку. У нас уточнили, хочемо ми допитати всіх свідків чи щодо деяких можна оголосити протоколи допитів. Євген сказав, що хоче почути всіх свідків, оскільки деякі з них приходять до суду та дають свідчення, відмінні від тих, які давали на досудовому слідстві", – додав захисник українця.
10 серпня 2016 року ФСБ Росії заявила про запобігання терактам у Криму, нібито підготовленим українською розвідкою. У відомстві також заявили про загибель двох російських військовослужбовців. Президент України Петро Порошенко назвав обвинувачення ФСБ РФ "цинічними і безглуздими фантазіями".
Пізніше з'ясували, що в межах справи так званих кримських диверсантів було затримано трьох українських громадян: Андрія Захтея, Редвана Сулейманова і колишнього учасника АТО, екс-бійця 37-го окремого мотопіхотного батальйону ЗСУ, волонтера Панова.
11 серпня 2016 року Київський районний суд Сімферополя заарештував Панова за підозрою у підготовці теракту. У жовтні Захтея і Панова вивезли з окупованого Криму на територію РФ. Вони перебували в московському СІЗО "Лефортово".
8 грудня стало відомо, що Панов подав заяву про тортури у Слідчий комітет РФ. Згідно з даними російського видання "Медиазона", у своїй заяві Панов зазначив, що "після затримання співробітники ФСБ били його залізною трубою, підвішували за наручники і завдавали ударів електрострумом".
У лютому 2017 року Панова і Захтея етапували назад у Крим. Панова утримують у СІЗО №1 Сімферополя.
4 квітня 2018 року Сулейманов вийшов на волю.
Того самого дня Панову продовжили арешт ще на шість місяців.