Суд у РФ призначив кримському татарину Сейтосманову 18 років колонії за участь у "Хізб ут-Тахрір"
24 травня Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону зачитав вирок 37-річному жителю окупованого Криму у справі про діяльність партії "Хізб ут-Тахрір". Про це поінформувала у Facebook спільнота "Кримська солідарність".
"Суд засудив активіста Ернеса Сейтосманова до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, перші чотири з них Ернес проведе у в'язниці – найважчі умови. Потім Сейтосманова відправлять у виправну колонію. Після звільнення суд призначив йому півтора року обмежень", – ідеться в повідомленні.
Правозахисники зазначають, що кримського татарина судять за організацію діяльності ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір", яку заборонено в Росії, але яка вільно діє в Україні й інших країнах.
Саме 18 років позбавлення волі просив призначити Сейтосманову російський держобвинувач.
Захист має намір оскаржити вирок в апеляційній і касаційній інстанціях.
"Кримська солідарність" наголосила, що 5 грудня 2019 року той самий суд у Ростові-на-Дону засудив до 17 років колонії суворого режиму Енвера Сейтосманова, рідного брата Ернеса.
Ернес Сейтосманов – житель Севастополя. Разом зі ще трьома кримськими татарами його затримала окупаційна влада Криму 9 лютого 2022 року.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна й більшість інших країн.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, яка закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала її терористичною 2003 року, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб-ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи й Північної Америки її також не заборонено, крім адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.