В окупованому Сімферополі затримали 19 людей, які прийшли до суду у справі "Хізб-ут-Тахрір"

Затриманих відвезли до відділення поліції, повідомила Салієва
Фото: Мумине Салиева / Facebook

1 листопада в окупованому Росією Сімферополі біля будівлі гарнізонного військового суду відбулися затримання кримських татар. Про це у Facebook написала Муміне Салієва, дружина українського політв'язня Сейрана Салієва.

Вона зазначила, що затримали людей, які прийшли на відкрите судове засідання у справі красногвардійської групи "Хізб-ут-Тахрір".

"Слухачів на суд не впустили. Вони стояли з дотриманням дистанції, у масках, очікуючи на вихід адвокатів", – уточнила Салієва.

За її інформацією, серед затриманих 12 чоловіків, зокрема журналіст, який виконував редакційне завдання, та семеро жінок. Їх відвезли до відділення поліції.

Судді Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону 29 жовтня винесли незаконний вирок чотирьом кримським татарам (фігурантам так званої третьої бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір"), засудивши їх на строк від 12 до 17 років колонії суворого режиму за обвинуваченнями у тероризмі та екстремізмі, нагадали у відомстві.

Того самого дня у Сімферополі затримали понад 30 осіб, які прийшли до "Кримського гарнізонного військового суду" підтримати фігурантів справи.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Після окупації, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини у Криму значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати події Росії на півострові, особливо кримських татар.

"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, яка закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала її терористичною 2003 року, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.