Утрати Росії після анексії Криму оцінюють у $150 млрд, і вони й далі зростають – Bloomberg

Анексії Криму Росією досі не визнала більшість країн
Фото: ЕРА

За оцінкою аналітиків Bloomberg, протягом останніх п'яти років через санкції у зв'язку з анексією Криму російська економіка сповільнилася на 6%.

Ціна Росії за приєднання Криму й далі зростає через п'ять років після подій 2014 року, написало 18 березня агентство Bloomberg.

Більша частина збитків, яких зазнала Росія, припадає на санкції США та ЄС. Аналітики Bloomberg підрахували, що через західні санкції російська економіка сповільнилася на 6%. За оцінкою аналітика Скотта Джонсона, станом на кінець минулого року падіння економіки РФ становило понад 10%. Втрати Росії від санкцій і падіння цін на нафту оцінюють у $150 млрд.

Доходи росіян не зростають, закордонні інвестиції скорочуються, пише Bloomberg. В агентстві зазначили, що доходи зросли лише в жителів в анексованому Криму, оскільки наздогнали середні російські показники.

У Bloomberg нагадали, що приєднання Криму досі не визнала більшість країн. Незважаючи на це, Москва продовжує вкладати у Крим мільярди, інтегруючи регіон у російську економіку.

За оцінкою агентства, кількість санкцій проти Росії найближчим часом навряд чи знизиться і є передумови для нових санкцій. Загальна кількість компаній і громадян Росії, які потрапили під санкції США, із 2014 року зросла в чотири рази, більше ніж до 700, ідеться в матеріалі.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму, який відбувся 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

18 березня 2019 року виповнюється п'ять років від дня анексії півострова Росією. У зв'язку з цією річницею у Крим приїхав президент РФ Володимир Путін. Цей візит засудили у МЗС України.