Заарештованого у Криму Джелялова окупанти тримають у найжорстокішій ізоляції від зовнішнього світу – адвокат

Під вартою Джелялов перебуває із 6 вересня 2021 року
Фото: Крымская солидарность / Facebook
Окупаційна влада Криму тримає першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова максимально ізольованим. Про це повідомив адвокат Микола Полозов після відвідин кримського татарина у СІЗО Сімферополя, інформує 20 січня проєкт "Крим.Реалії".

"Ні газет, ні радіо, ні телевізора в нього немає. За місяць йому передали лише п'ять листів (попри те, що в СІЗО у цензорів лежить величезна пачка з десятків, якщо не сотень листів, які йому відправили друзі, знайомі та просто небайдужі люди). Зрозуміло, що це завдання, яке поставила перед собою влада, – заглушити голос Нарімана, тотально ізолювати його. Удати, ніби його не існує", – сказав він.

За словами адвоката, Джелялова тримають "у найжорстокішій ізоляції від зовнішнього світу".

"У його тюремному побуті все без істотних змін. Його так само тримають у так званому спецблоці для особливо небезпечних арештантів, і він так само у маленькій двомісній камері зі ще одним ув'язненим. Стосунки в них добрі. Чекає на вручення обвинувального вироку", – пояснив Полозов.

Контекст:

3–4 вересня 2021 року у Криму російські силовики провели обшуки і затримали кількох кримських татар, зокрема братів Азіза та Асана Ахтемових і Джелялова, у справі про вибух на газопроводі у Сімферопольському районі.

Президент України Володимир Зеленський та МЗС України пов'язали нові затримання на окупованому півострові з початком роботи Кримської платформи.

6 вересня підконтрольний окупантам "Київський районний суд" Сімферополя заарештував Джелялова та братів Ахтемових.

Їх звинувачують у скоєнні диверсії у складі організованої групи (п. "а" ч. 2 ст. 281 Кримінального кодексу РФ). Санкція статті передбачає від 12 до 20 років ув'язнення.

Джелялов усі обвинувачення заперечує.

На початку жовтня Джелялова відправили до психіатричної лікарні на експертизу, хоча, за словами адвоката, підстав для її призначення не було. У МЗС України це рішення окупаційної влади півострова назвали "каральною практикою у кращих радянських традиціях".

Полозов 15 грудня повідомив, що окупаційна влада Криму планує висунути Джелялову обвинувачення в остаточній редакції, йому загрожує до 20 років ув'язнення.