Зеленський створив оргкомітет для підготовки до саміту Кримської платформи

26 лютого Зеленський підписав указ, яким постановив утворити оргкомітет із підготовки до саміту
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення організаційного комітету для проведення установчого саміту Кримської платформи. Головою оргкомітету став міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Президент України Володимир Зеленський 26 лютого підписав указ, яким постановив створити організаційний комітет із підготовки та проведення установчого саміту Кримської платформи. Про це повідомила пресслужба глави держави.

Очолив оргкомітет міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. МЗС забезпечуватиме координацію участі України в діяльності Кримської платформи.

За інформацією Офісу президента, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов має підготувати проєкт стратегії деокупації й реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя.

"Кабінет Міністрів має розробити та затвердити стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022–2032 роки; розробити та забезпечити виконання першочергових заходів щодо розвитку кримськотатарської мови, зокрема із затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки; забезпечити інформування міжнародних партнерів України про заходи, здійснювані задля розвитку кримськотатарської мови", – зазначають у повідомленні.

Саміт Кримської платформи відбудеться 23 серпня, на ньому планують ухвалити документ під назвою Кримська хартія, який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.

Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенням прав людини й захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму.

Передбачають, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.

Офіційно діяльність Кримської платформи розпочнеться на інавгураційному саміті, проведення якого заплановано на 2021 рік у Києві.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу.