Голова Держкіно: На міжнародному рівні формується уявлення, що українське кіно відродилося
Сьогодні без державної підтримки існування національного кіно неможливе, заявив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко.
Українські фільми представлені на всіх найпрестижніших кінофестивалях світу, тому у світі формується уявлення, що українське кіно відродилося, сказав голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко в інтерв'ю "Українській правді".
"Зараз на афішах кінотеатрів є чотири українські стрічки. Частина створена державним коштом, частина – ні. Коли таке було? Можна оцінити якість. "Недофільми" беруть у Локарно? Канни? Роттердам? Карлові Вари? Берлін? Українські фільми представлені на всіх найпрестижніших кінофестивалях світу. На міжнародному рівні практично формується уявлення, що українське кіно відродилося", – зазначив він.
Іллєнко додав, що Україна створює фільми майже з усіма сусідами.
Він сказав, що за зборами кінострічки демонструють усе кращі результати, проте підкреслив, що на українському ринку "фільм із складною постановкою", за винятком таких жанрів, як комедія, навряд чи може бути прибутковим.
Голова Держкіно зазначив, що сьогодні без державної підтримки існування національного кіно неможливе.
Верховна Рада ухвалила законопроект №3081-д про державну підтримку кінематографа в Україні (з поправками президента) 23 березня. Згідно із законом, телерадіоорганізації до 1 січня 2022 року зобов'язані показувати українські фільми щонайменше 15% місячного часу, а після 1 січня 2022 року – щонайменше 30%. Того ж дня парламент підтримав законопроект №5491 про Український культурний фонд – бюджетну установу, яка виконуватиме спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвитку країни.
У серпні в Держкіно заявили, що до кінця року у прокат вийде щонайменше 13 українських фільмів.