Інна Костиря: Запит на політику культурної дипломатії в Україні вже сформовано
В Україні найближчим часом треба виробити документ, який відображатиме принципи політики культурної дипломатії, заявила директор Інституту журналістики і міжнародних відносин, проректор Київського національного університету культури та мистецтв Інна Костиря.
Запит на політику культурної дипломатії в Україні вже сформовано, як і горизонталь для її впровадження. Про це в інтерв'ю виданню Fashion Diplomacy заявила гендиректор і художній керівник Палацу "Україна", директор Інституту журналістики і міжнародних відносин, проректор Київського національного університету культури та мистецтв, завідувач кафедри міжнародних відносин, доктор політичних наук, заслужений працівник культури Інна Костиря.
"Найближчим часом важливо об'єднати всі ініціативи в єдиному координаційному центрі для напрацювання документа, який відображатиме засади політики культурної дипломатії. Доцільним є залучення до цього українських наукових осередків, зокрема кафедр українознавства, у найбільших університетах світу. Це добре розвинена мережа культурних установ України за кордоном", – зазначила вона.
На думку Інни Костирі, співпраця з українськими громадами та активістами "має стати одним із пріоритетів публічної та культурної дипломатії України".
"Високий результат просування та розвитку української культури можливий лише в разі залучення багатьох агентів культурної дипломатії Міністерства закордонних справ і Міністерства культури України, незалежних митців та експертної спільноти", – наголосила проректор університету культури і мистецтв.
"Першим і найважливішим" завданням культурної дипломатії на зовнішньому напрямі Костиря назвала "забезпечення іміджу держави й успішності її міжнародної політики", на внутрішньому – "зміна парадигми культури і реформування культурної політики, від чого залежить зміст і якість культурного продукту".
"Усі держави, які зробили ставку на публічну й культурну дипломатію, розповідають про себе, про власне бачення світу і місце серед інших, одне слово, про важливі для них цінності. Є країни, для яких культура і те, що йде за нею, – культурна дипломатія – становлять справу найголовнішого державного значення. Таке завдання стоїть і перед Україною", – заявила Костиря.
Водночас вона зауважила, що "впровадження ефективної політики культурної дипломатії неможливе без забезпечення відповідною аналітикою, яка дозволить більш чітко визначати цілі, завдання і корелювати з ними наступну діяльність".