Активісти заявили, що мер Ірпеня звіз бюджетників на мітинг під Кабмін
Міський голова Ірпеня Володимир Карплюк "образився", що після адмінреформи очолювати район Київської області буде не Ірпінь, а Буча, заявила журналістка Ірина Федорів.
Мер Ірпеня Володимир Карплюк сьогодні організовує пікет під Кабінетом Міністрів, повідомила у своєму блозі на "Українській правді" журналістка Ірина Федорів.
"Фігурант антикорупційних розслідувань Володимир Карплюк зібрався пікетувати Кабмін у середу, 10 червня. Він ображений, що не Ірпінь, а Буча очолюватиме район. Адмінреформа кристалізувала повне фіаско команди Карплюка – висуванців партії "Нові обличчя". Ірпінь – єдина ОТГ (об'єднана територіальна громада. – "ГОРДОН") Київської області, яка в результаті адмінреформи зменшилася. Населені пункти тікають від Ірпеня (Гостомель – самостійна ОТГ, Ворзель перейшов до Бучі, а анклав Коцюбинське хоче до Києва). Статус районного центру нічого не змінить для Ірпеня. Але для "Нових облич" – це останній шанс перед виборами сказати виборцям, що вони хоч щось отримали – "статус"!" – пояснила вона.
Ірпінський громадський діяч, засновник проєкту "Громадська ініціатива" Олексій Зіневич уранці зафіксував автобуси з бюджетниками, які керівництво міста збирало в Київ на мітинг.
"Саме цими маршрутками везуть бюджетників із центру Ірпеня в Київ під Кабмін "страйкувати" проти Бучацького району за Ірпінський. Відповідальним за збір є колишній зек із Малина Головенко. Відповідальними за акцію Карплюк призначив Литвинова та Маркушина. Збирають людей Зброжек – управління соцзахисту, Білоус – відділ освіти, Канюра – начальник УЖКГ, Сапон – відділ архітектури, Михальченко відповідальна за медиків", – написав він на своїй сторінці у Facebook.
Київська область, як і інші регіони, наразі у процесі адміністративної реформи. Замість 25 районів планують створити у п'ять разів менше, що має скоротити чиновницький апарат і витрати на нього. На сьогодні розглядають два варіанти нового адміністративно-територіального поділу Київської області: з п'ятьма або шістьма районами. Згідно з методикою, затвердженою Міністерством розвитку громад і територій, під час вибору райцентру до уваги беруть одразу кілька факторів – це мають бути міста районного значення з населенням понад 50 тис., вони мають бути розташовані не ближче ніж за 30 км від Києва і віддалені від підпорядкованих населених пунктів не більше ніж на 60 км.
Як повідомила 9 червня пресслужба Київської обласної державної адміністрації, питання про райони обговорювали за день до цього на нараді, де розглядали відповідність Бородянки, Бучі, Вишгорода та Ірпеня вимогам, що висувають до майбутнього райцентру.
"Я однаково добре ставлюся до всіх жителів області. Для мене важлива воля громад та дотримання методики. При цьому на сьогодні жоден із населених пунктів не відповідає заявленим критеріям на 100%. Та якщо безпристрасно аналізувати мапу Північно-Західного регіону Київщини, то, на мою думку, найбільше під них підпадає Бородянка. Разом із тим більшість громад хочуть, щоб центр був у Бучі", – заявив в.о. голови Київської ОДА Василь Володін.