Заступник глави КМДА Резніков про незгодних із перейменуванням проспекту Ватутіна: Де ви були? Рік рішення обговорювалося
Проект рішення про перейменування київського проспекту Ватутіна на честь командира УПА Романа Шухевича підготували 2016 року, заявив заступник мера столиці Олексій Резніков.
Пропозицію перейменувати проспект Ватутіна в Києві на проспект Шухевича обговорювали з 2016 року, порушення процедури перейменування не було. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Олексій Резніков.
"Як правило, наша громадськість після того, як усе трапилося, починає говорити: "Ой, а з нами не порадилися". Де ви були, коли вас запитували? Рік рішення обговорювалося", – сказав він.
На його думку, Київрада не стане добровільно скасовувати рішення про зміну назви проспекту.
"На сьогодні будь-яке рішення Київради особи, які вважають, що їхні законні права порушені, мають право оскаржити в суді. Для цього потрібно довести, що була порушена юридична процедура його ухвалення. Воно пройшло всі процедури, два засідання комісії з питань перейменування плюс громадське обговорення. Порушень я не бачу", – зазначив Резніков.
Київська міська рада проголосувала за перейменування проспекту генерала Ватутіна на проспект Шухевича 1 червня. Проект рішення на розгляд Київради вніс керівник фракції ВО "Свобода" Юрій Сиротюк.
Микола Ватутін був радянським воєначальником, генералом армії, Героем Радянського Союзу. Він воював у часи Другої світової війни, 1944 року дістав поранення під час перестрілки з бійцями Української повстанської армії, помер того ж року в Києві.
Роман Шухевич – український політичний і державний діяч, головнокомандувач Української повстанської армії. Убитий в бою із загоном НКВС 1950 року.
9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. Ними забороняє радянську символіку й засуджує комуністичний режим. 15 травня 2015 року закони підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня того ж року вони набули чинності.