Марина Порошенко: Єдиною реакцією влади на збільшення кількості хворих на COVID-19 стали записи піар-відео

Марина Порошенко: Лікарі знову, як і рік тому, падають із ніг від утоми, а в опорних лікарнях – катастрофічний брак ліжко-місць
Фото: eurosolidarity.org
Ще два тижні тому було зрозуміло, що динаміка поширення коронавірусу з урахуванням швидкого просування "британського" штаму потребує негайної реакції центральної влади, заявила лідерка команди "Європейської солідарності" в Київраді, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко.

Рішення про введення в Києві локдауну – вимушений, але прогнозований крок, заявила лідерка команди "Європейської солідарності" в Київраді, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко. Про це повідомляє 18 березня офіційний сайт політичної сили.

"Зважаючи на те, як центральна українська влада вже рік демонструє всьому світові свою "майстерність" у боротьбі з коронавірусом, іншого результату годі було очікувати. Команда "Європейської солідарності" кілька місяців била на сполох та попереджала, що провали із закупівлею якісних вакцин, відтермінування першої хвилі вакцинації та "рекламування" конкретних гірськолижних курортів представниками Офісу президента (а відповідно, стимулювання додаткового скупчення людей) призведе до лавиноподібного збільшення кількості хворих", – заявила Порошенко.

Політикиня додала, що ще два тижні тому підкреслювала: динаміка поширення хвороби з урахуванням швидкого просування "британського" штаму потребує негайної реакції центральної влади, а якщо такої реакції не буде, то це може призвести до переходу частини областей України та столиці в "червону" карантинну зону.

"Натомість єдиною реакцією на збільшення кількості хворих стали записи піар-відео, якими "лікували" протягом останніх тижнів українців "слуги народу". Досі незрозуміло, коли надійдуть і чи надійдуть в Україну нові партії вакцини, якою ця вакцина буде і чи вистачить її для вакцинування населення, – зазначила депутатка Київради. – Лікарі знову, як і рік тому, падають із ніг від утоми, а в опорних лікарнях – катастрофічний брак ліжко-місць. Натомість усі рішення, які потребують швидкої й ефективної реакції, Банкова переклала на плечі місцевої влади, а сама зняла із себе будь-яку, у тому числі й моральну, відповідальність за нові сотні смертей".

В Україні протягом минулої доби виявили найбільшу із грудня 2020 року кількість хворих на COVID-19 – 15 053. Загалом від початку епідемії у країні підтвердили понад 1,5 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 29 253 пацієнти, видужало більше ніж 1,24 млн осіб.

У Києві за 17 березня зафіксували 1092 нові випадки COVID-19. Наразі Київ опинився в "помаранчевій" карантинній зоні. Столиця лідирує за кількістю виявлених випадків коронавірусу. За час пандемії в Києві зареєстровано майже 150 тис. хворих, 2991 пацієнт помер, більше ніж 100 тис. одужало.

4 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля пандемії коронавірусу.