У Мінкульті хочуть реставрувати зруйнований дроном будинок у Києві. Кличко заявляв, що це неможливо

Унаслідок атаки на житловий будинок загинуло п'ятеро людей
Фото: Yan Dobronosov / Facebook
У Міністерстві культури та інформаційної політики України сподіваються, що історичний будинок на вулиці Жилянській у Києві, який 17 жовтня зруйнував російський дрон-камікадзе, можна відновити. Про це заявила заступниця міністра культури Катерина Чуєва, повідомила пресслужба відомства.

У міністерстві наголосили, що цей будинок – зразок історичної забудови ХІХ ст.

"Сподіваємося, що ця будівля, незважаючи на тяжкі пошкодження, буде зрештою відреставрована. Хоча цей будинок і не мав офіційного статусу пам'ятки, він є частиною архітектурного ансамблю, який формує історичну атмосферу міста", – сказала заступниця міністра.

У міністерстві показали будинок до і після обстрілу. Фото: mkip.gov.ua

Мер Києва Віталій Кличко 17 жовтня говорив в ефірі телеканала "Київ", що відновити будівлю неможливо.

"Будинок зруйнований повністю, він не підлягає відновленню. Тому що там майже не залишилося нічого від будинку. Несучі конструкції зруйновані", – сказав міський голова столиці.

За словами Кличка, житло втратило 16 сімей. Наразі жителів будинку розмістили в готелях.

Про те, що атакований дронами-камікадзе 17 жовтня будинок у Києві має архітектурну й історичну цінність, писав також краєзнавець Антон Короб. За його інформацією, будівлю звів купець 1-ї гільдії Йоселіан Лев. За задумом власника, це мав бути так званий дохідний дім для подальшого здавання в оренду.

Контекст:

17 жовтня Кличко повідомив, що цього дня окупанти випустили по столиці 28 дронів, більшу частину збила протиповітряна оборона. Безпілотники, які долетіли, пошкодили енергетичні об'єкти.

Один із дронів влучив у житловий будинок. За останніми даними, загинуло п'ятеро людей. Серед жертв сімейна пара, яка чекала на дитину.

Кличко показав уламок одного з дронів-камікадзе, яким уранці 17 жовтня росіяни атакували столицю. На дроні видно напис "Герань-2" (так РФ маркує безпілотники іранського виробництва Shahed-136).