Мінкультури задокументувало 500 епізодів воєнних злочинів РФ проти культурної спадщини України
Ще десятки епізодів – на перевірці, зазначили в міністерстві.
500-м об'єктом, занесеним до бази МКІП, стала пам'ятка архітектури місцевого значення – будівля колишнього реального училища, зведена 1882 року в Ізюмі Харківської області за адресою вулиця Старопоштова, 22. Донедавна в ній розміщувався Ізюмський ліцей №4. У березні 2022 року внаслідок численних обстрілів пам'ятку було частково зруйновано.
Усього внаслідок обстрілів окупантів зазнали руйнування та пошкодження 142 об'єкти культурної спадщини: 23 пам'ятки національного значення, 112 пам'яток місцевого значення та сім новознайдених об'єктів культурної спадщини, а також 132 об'єкти цінної історичної забудови.
Крім того, через дії окупантів було знищено або пошкоджено 377 художніх об'єктів та закладів культури. Із них: 169 релігійних споруд, 75 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших художніх центрів, 52 меморіальні пам'ятки й витвори мистецтва, 45 бібліотек, 36 музеїв і заповідників.
Злочини зафіксовано в 15 регіонах України: 130 – у Донецькій області (із них 93 – у Маріуполі та околицях), 108 – у Харківській області (із них 88 – у Харкові та його околицях), 80 – у Київській області (до того ж 52 – у Бучанському районі), 59 – у Луганській області (із них 54 – у Сєвєродонецькому районі), 38 – у Чернігівській області (із них 29 – у Чернігові та його околицях), 28 – у Сумській області, 18 – у Запорізькій області, 10 – у Миколаївській області, шість – у Житомирській області, шість – у Херсонській області, п'ять – у Києві, п'ять – у Дніпропетровській області, чотири – в Одеській області, два – у Вінницькій області, один – у Львівській області.
Війна Росії проти України Головне (оновлюється)
Контекст:
Мінкульт у середині березня створив ресурс для документування воєнних злочинів проти людяності та об'єктів культурної спадщини, скоєних армією Росії. Переглянути вже зафіксовані факти злочинів можна за посиланням.
Інформацію про пошкоджені чи зруйновані об'єкти культурної спадщини, яких ще немає в базі МКІП, можна надіслати до Мінкульту, заповнивши форму на сайті відомства.