Аваков про підозрюваних у справі Шеремета: Ми маємо досить підстав і переконані, що не помилилися
Правоохоронці на брифінгу у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета озвучили лише приблизно 10% встановлених фактів про підозрюваних, заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" 12 грудня висловив упевненість, що слідство не помилилося під час встановлення підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.
"Ми провели фазу, коли затримали цілу групу і їм висунули обвинувачення. Як на нашу думку, обґрунтовані, і наші аргументи дуже серйозні. Тому ми зробили безпрецедентно великий і докладний брифінг. Але в нас немає відповідей на всі запитання. Цю справу ще не завершено", – підкреслив Аваков.
Він зазначив, що до участі в розслідуванні залучали "королівського експерта Великобританії, людину номер один у світі з аналізу фактів і відеозображень" Айвена Берча.
"Ми маємо досить підстав і переконані, що не помилилися", – сказав міністр.
Він додав, що на брифінгу правоохоронці виклали тільки приблизно 10% фактів, і в цій справі будуть ще новини.
Аваков нагадав, що підозрювані в убивстві Шеремета – люди, які були на війні, займалися волонтерством, хоча дехто "наживав будинки і машини на цьому "бізнесі". Водночас міністр підкреслив, що цей факт не має кидати тінь на інших справжніх патріотів України. "Такі вівці є в кожному стаді", – додав він.
"Якщо громада дозволить собі пропускати заради заслуг на війні співучасть у вбивстві або, вибачте, снайпер застрелив дитину, то ми будемо як суспільство неспроможними... Нам треба це пройти й бути справедливими", – резюмував Аваков.
12 грудня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. На терміновому брифінгу заступник голови Нацполіції Євген Коваль назвав імена ймовірних причетних до вбивства: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, музикант і доброволець Андрій Антоненко, хірургиня дитячої лікарні "Охматдит" та волонтерка Юлія Кузьменко і сім'я учасників АТО – Владислав і Інна Грищенки.
За його словами, вибухівку в автомобіль закладали Кузьменко та Антоненко. Поліцейський зазначив, що за час АТО Кузьменко придбала будинок і два автомобілі.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.
Слідство розглядало чотири версії мотивів убивства Шеремета: професійну діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізацію ситуації в Україні, убивство через помилку (замість Притули). У лютому 2017 року пріоритетною версією правоохоронців була журналістська діяльність Шеремета. Зараз основною версією вбивства поліція вважає дестабілізацію ситуації в Україні. Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підкреслив, що слідство ще не виявило замовників убивства.
9 грудня Грищенко на суді заявляв, що йому нібито пропонували взяти на себе відповідальність за вбивство Шеремета або співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Максима Шаповала, а також за підірвані в жовтні 2015 року електроопори в Херсонській області. 10 грудня "Українська правда" повідомила, що з Єдиного реєстру судових рішень зникло кілька рішень у справі Владислава Грищенка, який разом із дружиною Інною перебуває під арештом у справі про підготовку вибуху в Івано-Франківській області.
На брифінгу серед фігурантів справи було згадано ветерана АТО Івана Вакуленка. 7 листопада видання INSIDER писало, що він отримав 16 жовтня повістку на призначений на 21 жовтня допит у справі Шеремета, а 18 жовтня сестра ветерана виявила його тіло з раною голови. За даними видання, обставини смерті Вакуленка можуть свідчити про спробу "повісити" на нього вбивство Шеремета.