Поліція заявила про підготовку фігуранткою справи про вбивство Шеремета замаху на Звіробій, волонтерка правоохоронцям не вірить
У поліції заявили, що волонтерка і дитяча хірургиня Юлія Кузьменко, яка фігурує у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, обговорювала можливість дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні через принесення "сакральної жертви", згадуючи водночас відому волонтерку Марусю Звіробій. Звіробій заявила, що не вірить результатам розслідування.
12 грудня заступник голови Національної поліції Євген Коваль заявив, що фігуранти справи про вбивство журналіста Павла Шеремета обговорювали можливість дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні через принесення "сакральної жертви". Він сказав про це на брифінгу в Києві, канал "1+1" вів трансляцію.
За словами Коваля, одна з недавніх розмов хірургині дитячої лікарні "Охматдит" та волонтерки Юлії Кузьменко свідчить про те, що вона обговорювала вибір "сакральної жертви" з кола відомих і популярних у суспільстві осіб, а саме жінок, як можливого сценарію дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.
"Співрозмовниці в цьому контексті згадують свою близьку знайому – відому волонтерку й активістку Марусю Звіробій як можливу "сакральну жертву", – сказав він. Коваль продемонстрував відповідний аудіозапис.
Поліцейський стверджує, що співрозмовники розглядали можливість викрадення дітей Звіробій.
Волонтерка в коментарі "5 каналу" заявила, що не вірить результатам розслідування вбивства Шеремета, презентованим на брифінгу.
"Я тільки Пуму (ще одна фігурантка справи про вбивство Шеремета, Інна Грищенко. – "ГОРДОН") упізнала. Знаю її із 2014 року. І характер її знаю. Мені не сподобалося, коли сказали, що вона "лідер". Гаркнула на чоловіка, і це означає, що вона винна? Це брєд якийсь. Характер – це не показник. Якщо я попереджаю президента, що його можуть підірвати, це ще не означає, що я його хочу підірвати, але мені це "ліплять". Після цього звідки у мене може бути довіра до правоохоронців, до їхніх методів і експертиз? Тому я не дуже довіряю всьому, що я побачила і почула", – сказала Звіробій.
Вона додала, що виступить на захист Кузьменко, якщо її будуть судити.
Сьогодні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. На терміновому брифінгу заступник голови Нацполіції Євген Коваль назвав імена ймовірних причетних до вбивства: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, музикант і доброволець Андрій Антоненко, Кузьменко і сім'я учасників АТО – Владислав та Інна Грищенки.
За його словами, вибухівку в автомобіль закладали Кузьменко та Антоненко. Поліцейський зазначив, що за час АТО Кузьменко придбала будинок і два автомобілі.
У ніч на 13 грудня адвокат Кузьменко Влад Добош повідомив, що його клієнтку затримують.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей.
Слідство розглядало чотири версії мотивів убивства Шеремета: професійну діяльність, особисті неприязні взаємини, дестабілізацію ситуації в Україні, помилкове вбивство (замість Притули). У лютому 2017 року пріоритетною версією правоохоронців була журналістська діяльність Шеремета. Зараз основною версією вбивства поліція вважає дестабілізацію ситуації в Україні. Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підкреслив, що слідство ще не знайшло замовників убивства.
9 грудня Грищенко на суді заявляв, що йому нібито пропонували взяти на себе відповідальність за вбивство Шеремета або співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Максима Шаповала, а також за підірвані в жовтні 2015 року електроопори в Херсонській області. 10 грудня "Українська правда" повідомила, що з Єдиного реєстру судових рішень зникло кілька рішень у справі Владислава Грищенка, який разом із дружиною Інною перебуває під арештом у справі про підготовку вибуху в Івано-Франківській області.
На брифінгу серед фігурантів справи згадували ветерана АТО Івана Вакуленка. 7 листопада видання INSIDER писало, що він отримав 16 жовтня повістку на призначений на 21 жовтня допит у справі Шеремета, а 18 жовтня сестра ветерана знайшла його тіло з раною голови. За даними видання, обставини смерті Вакуленка можуть свідчити про спробу "повісити" на нього вбивство Шеремета.