Колишнє керівництво "Дельта Банку" підозрюють у розкраданні 4,4 млрд грн
Трьох членів колишнього керівництва "Дельта Банку" повідомили про підозру в розкраданні 4,4 млрд грн. За версією слідства, протягом 2012–2015 років вони кредитували підконтрольну фіктивну компанію, а гроші виводили на рахунки офшорів.
Правоохоронці 23 грудня оголосили підозруу колишній голові ради директорів АТ "Дельта Банк", заступнику начальника департаменту корпоративного бізнесу банку та директору одного з товариств з обмеженою відповідальністю в розкраданні 4,4 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.
Оперативне супроводження матеріалів справи здійснювали співробітники департаменту кіберполіції спільно зі слідчими поліції Києва, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України.
Правоохоронці встановили, що посадовці АТ "Дельта Банк" незаконно виводили грошові активи в особливо великих розмірах. Протягом 2012–2015 років вони видавали кредити підконтрольній компанії, а гроші перераховували на підставі фіктивних угод на рахунки офшорів.
За версією слідства, керівництво "Дельта Банку" для прикриття такої незаконної діяльності несанкціоновано втручалося в роботу міжнародної платіжної системи і вносило неправдиві відомості в автоматизовану банківську систему. Такі дії стали підставою визнання АТ "Дельта Банк" неплатоспроможним.
Згідно з висновками судово-економічних експертиз, підтверджено завдані посадовцями АТ "Дельта Банк" збитки в сумі 4,4 млрд грн.
Наразі перевіряють імовірну причетність інших службових осіб і власників АТ "Дельта Банк" до такої протиправної діяльності.
"Дельта Банк" було визнано неплатоспроможним у березні 2015 року. У жовтні Національний банк України ліквідував фінустанову.
У липні 2015 року Генеральна прокуратура дістала дозвіл на позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності "Дельта Банку" в період із 2012-го до березня 2015 року, ідеться в ухвалі Печерського райсуду. У матеріалах справи зазначено, що банк у 2014 році отримав від НБУ рефінансування в розмірі приблизно 10 млрд грн, із яких 4,1 млрд грн витратив на придбання $535,3 млн і переказав ці гроші за кордон "в інтересах 12 пов'язаних між собою українських підприємств".
"Договори, укладені з цими компаніями, містять ознаки фіктивності і спрямовані на розкрадання коштів, отриманих у порядку рефінансування від НБУ", – зазначено в ухвалі суду.
У лютому 2017 року ГПУ повідомила про підозру в розкраданні 1,7 млрд грн ексголову ради правління "Дельта Банку" Олену Попову і трьох інших осіб. Тодішній генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що "всі аферисти втекли за кордон", але пообіцяв "рано чи пізно їх зловити".
Пресслужба ГПУ зазначала, що фігурантам справи інкримінують ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинене групою осіб), їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років із конфіскацією майна.
Поліція розшукує Попову з березня 2017 року, повідомляють на сайті МВС.
10 грудня 2019 року Північний апеляційний господарський суд за позовом Фонду гарантування вкладів фізосіб заарештував активи, які належать власникові "Дельта Банку" Миколі Лагуну.