Матіос заявив, що екс-нардепа Шепелева повідомили про підозру в організації вбивства полковника міліції Єрохіна у 2006 році
На момент убивства полковника міліції Романа Єрохіна підозрюваний був чинним нардепом, сказав головний військовий прокурор України Анатолій Матіос. Він не назвав імені екс-нардепа, але з обставин інших кримінальних справ, де фігурує колишній політик, виходить, що це Олександр Шепелев.
Колишнього народного депутата України підозрюють в організації вбивства полковника міліції Романа Єрохіна у 2006 році. Про це на брифінгу 4 липня повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Матіос зазначив, що на момент скоєння злочину підозрюваний був чинним нардепом.
"Сьогодні о 9.30 Головна військова прокуратура повідомила про підозру "громадянина Ш." у вчиненні злочинів, передбачених ст. 257 Кримінального кодексу (організація озброєної банди з метою нападу на окремих осіб), ч. 3 ст. 146 (організація викрадення людини з корисливих мотивів за попередньою змовою організованою групою небезпечним для життя і здоров'я потерпілого способом із застосуванням зброї, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 27, п. 6, 11, 12, 13 ст. 115 (організація вбивства, умисне вбивство у корисливих цілях, вчинене на замовлення за попередньою змовою групи осіб людиною, яка раніше вчиняла умисне вбивство), ч. 3, 27 ст. 348 (організація вбивства правоохоронця у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків), ч. 3 ст. 27 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю)", – сказав Матіос.
Головний військовий прокурор зазначив, що за вчинення цих злочинів загрожує довічне ув'язнення.
"Зазначеного нардепа не затримали, оскільки він уже перебуває під слідством і є підозрюваним та обвинуваченим у низці інших кримінальних проваджень, де до нього вже застосували запобіжний захід у вигляді арешту", – сказав Матіос.
Він зазначив, що стосовно екс-депутата суди розглядають п'ять кримінальних проваджень, одне з яких – про вбивство у 2003 році глави "АвтоКразБанку".
Матіос не назвав імені підозрюваного, але у скоєнні цього вбивства підозрюють колишнього народного депутата Олександра Шепелева.
Шепелев був народним депутатом V та VI скликань. Його обирали за списком Блоку Юлії Тимошенко, а у 2010 році він перейшов у парламентську фракцію Партії регіонів, із якої пізніше вийшов.
У липні 2013 року Шепелева затримали в Будапешті за підозрою в організації вбивства, замаху на вбивство, заволодінні майном, зловживанні службовим становищем і низці інших злочинів. 27 травня 2014 року Шепелева екстрадували з Угорщини в Україну. Після повернення в Україну екс-нардеп проходив лікування в Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги, звідки втік 6 липня 2014 року.
20 березня 2015 року стало відомо, що Шепелева затримали у Росії. Це сталося на підставі міжнародного ордера Інтерполу та запитів правоохоронних органів України. У квітні ГПУ звернулася в Генеральну прокуратуру Росії із запитом про видавання Шепелева Києву.
У Генпрокуратурі України заявили, що Росія не видає Шепелева через його співпрацю із ФСБ.
У серпні 2016 року стало відомо про звільнення Шепелева з російського СІЗО. Того самого місяця головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що стосовно екс-нардепа зареєстрували кримінальне провадження за статтею про держзраду.
У квітні 2017 року поліція Москви за запитом Інтерполу знову затримала Шепелева. Тоді в Національній поліції повідомили, що українське бюро Інтерполу надіслало запит до РФ стосовно колишнього депутата.
8 лютого 2018 року правоохоронці затримали Шепелева біля Києва. За інформацією Генеральної прокуратури України, у нього виявили посвідчення співробітника "МДБ ДНР". Колишній парламентарій говорив, що його викрали і два дні вибивали інформацію про українських політиків і "чинних олігархів". Після цього нібито переодягли і викинули в Кончі-Заспі.
За даними джерел "РБК-Україна", Шепелев прибув до України після оголошення його в міжнародний розшук у Росії, де його підозрюють у спробі дати хабар.
10 лютого Печерський райсуд Києва заарештував Шепелева. Запобіжний захід кілька разів продовжували.
Колишній депутат також фігурує у справі про вбивство у 2003 році глави наглядової ради "АвтоКразБанку" Сергія Кириченка. За інформацією ТСН, цю справу починали розслідувати заочно, оскільки Шепелев переховувався в Росії, але тепер слідство почнуть ще раз.