Сайт Міноборони і "Приват24" не працюють, у роботі держбанків відбуваються збої. За даними ЗМІ, зараз триває потужна DDoS-атака на українські сайти

ЗМІ пишуть, що причина збоїв у роботі сайтів – потужна DDoS-атака 
Фото: depositphotos.com
15 лютого у роботі сервісів державних "ПриватБанку" і "Ощадбанку" фіксують збої, про які користувачі повідомляють у соцмережах.

Зокрема, користувачі Twitter скаржилися на проблеми з роботою кас і банкоматів "ПриватБанку", зараз також не працює сайт онлайн-банкінгу "Приват24".

Також про збої у роботі сервісів повідомляють клієнти "Ощадбанку".

Спікер "ПриватБанку" Олег Серга підтвердив Суспільному, що у роботі "Приват24" були збої.

"Були тимчасові проблеми, пов'язані з перебоями зв'язку в тому ж "Приват24", але ці проблеми вже вирішені. Зараз [станом на 18.00] "Приват24" працює у більшості клієнтів", – сказав він. Серга не підтвердив і не спростував, що відбувається DDoS-атака. Він сказав, що не має детальної інформації.

"Я чекаю на коментарі від фахівців з інформаційної безпеки. Вони можуть визначити, чи було намагання DDoS-атаки", – повідомив представник банку.

Також не працюють сайти Міністерства оборони України і Збройних сил. За даними "Української правди", зараз триває кібератака на низку порталів – це сайти банків і Міноборони.

Ідеться про потужну DDoS-атаку, кажуть співрозмовники видання.

Окрім того, сьогодні українцям надходили повідомлення, що банкомати одного з українських банків не працюють із технічних причин, повідомила пресслужба Нацполіції у Telegram.

За даними правоохоронців, це була неправдива інформація і йдеться про розсилання спаму. Поліція встановлює, хто міг бути причетним до розсилання.

Контекст:

Попередня потужна кібератака на українські сайти сталася місяць тому. У ніч на 14 січня 2022 року хакери зламали низку українських урядових сайтів. Вони розмістили повідомлення з погрозами українською, російською та польською мовами й перекреслені зображення герба, прапора і карти України, а також профілю свині. У текстах були помилки, зображення герба було спотворено, а повідомлення польською написане так, ніби для його створення використовували поганий перекладач, звернули увагу ЗМІ.

У Держспецзв'язку кажуть, що ця атака – найпотужніша за останні чотири роки. Через неї постраждало приблизно 70 сайтів українських держструктур як регіонального, так і загальнонаціонального рівня. Не працювали сайти низки міністерств, портал судової влади України, Єдиний реєстр судових рішень і сайт Верховного Суду. Надвечір 14 січня приблизно 90% сайтів відновили роботу, повідомили в Офісі президента.

У МЗС України натякнули на російський слід зламу. Зв'язок атак із Росією припускають також у Центрі стратегічних комунікацій при Міністерстві культури та інформаційної політики. У причетності РФ до інциденту не сумнівається секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Його заступник Сергій Демедюк вважає, що кібератака може бути пов'язаною зі спецслужбами Білорусі.

СБУ розслідує причетність спецслужб РФ до того, що сталося.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель сказав, що ЄС "мобілізує всі ресурси", щоб допомогти Україні, а генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг анонсував підписання між Україною та Альянсом угоди про посилення кіберспівпраці.

У міністерстві закордонних справ Польщі засудили атаку, а публікацію повідомлення польською мовою розцінили як чергову спробу дестабілізувати польсько-українські відносини.

У Держспецзв'язку України зазначили, що для порушення роботи систем зловмисники шифрували чи видаляли дані або вручну (через видалення віртуальних машин), або із застосуванням щонайменше двох різновидів шкідливих програм.

2021 року СБУ нейтралізувала понад 2000 кібератак на урядові ресурси України.