Адвокат екс-беркутівців попросив допитати двох громадян Грузії, які, за його словами, є свідками розстрілів мітингувальників на Майдані

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні сталися масові протести, які привели до зміни влади
Фото: ЕРА (архів)

У грудні 2017 року захист екс-беркутівців, підозрюваних у розстрілі мітингувальників на Євромайдані, зустрівся із "потенційними свідками" у справі двома громадянами Грузії. Про це розповів адвокат колишніх правоохоронців Олександр Горошинський.

Адвокат екс-беркутівців, підозрюваних у розстрілі мітингувальників під час Революції гідності у 2014 році, Олександр Горошинський під час судового засідання у вівторок розповів, що розмовляв із двома громадянами Грузії, які заявили, що брали участь у подіях на Євромайдані. Про це повідомив кореспондент видання "ГОРДОН".

Горошинський нагадав, що 15 листопада народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович в ефірі телеканала NewsOne заявляв, що снайпери, які розстрілювали мітингувальників на Євромайдані, прибули до України за наказом екс-президента Грузії Михайла Саакшвілі.

"Генерал грузинської армії Трістан Цителашвілі повідомив, що снайпери, які стріляли у нас на Майдані, належали Саакашвілі. Другий російський агент, міністр внутрішніх справ Олександр Чикаїдзе сказав, що особисто знає прізвища снайперів, яких сюди возив Саакашвілі", – сказав депутат.

Адвокат екс-беркутівців у суді зазначив, що Рабінович на його запит про надання інформації поки що не відповів.

"Трістан Цителашвілі, громадянин Грузії, генерал, відповів, що він зможе допомогти, у нього є інформація, і якщо у сторони захисту є бажання, ми можемо прибути до Тбілісі і він її надасть. Також захист звернувся до італійського журналіста за інформацією, яку оприлюднили в сюжеті журналістського розслідування. На сьогодні журналіст нам відповіді не надав", – розповів Горошинський.

За його словами, у грудні 2017 року захист екс-беркутівців зустрівся із "потенційними свідками", громадянами Грузії.

"Коба Нергадзе – почну з нього – перебував на службі у Грузії у службі безпеки, яка охороняла екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі. Він дістав наказ від керівника цієї служби безпеки прибути до України під соусом "допомогти українському народу". Цей свідок разом із 10 іншими особами прибув до Києва і брав участь у подіях на Майдані. Інший свідок повідомив, що також прибув до Києва на прохання осіб із метою допомогти мітингувальникам",  розповів адвокат.

За його словами, співрозмовники повідомили, що отримували гроші за участь у акціях протесту.

"Ці свідки розповіли, що один із них перебував 20 лютого 2014 року в консерваторії, де був очевидцем того, як із консерваторії вели вогонь у бік правоохоронців та мітингувальників. Він називає поверх, осіб, зброю, з якої вели вогонь і час. Нергадзе перебував із іншими людьми в готелі "Україна". Він повідомив, що група осіб, серед яких були і грузини, і українці, і прибалти, вели вогонь із вогнепальної зброї по мітингувальниках і правоохоронцях. Він також називає час, поверх і зброю, а також називає ціль",  заявив адвокат.

Горошинський розповів, що ці люди мешкають у Вірменії і готові свідчити в режимі відеоконференції. Він не надав суду стенограми допиту грузинів і дані про місце їхнього перебування, зазначивши, що вони побоюються за своє життя.

Адвокат клопотав про допит цих людей, сторона обвинувачення підтримала клопотання.

Суд дав стороні обвинувачення і адвокату сімей загиблих на Майдані Євгенії Закревській тиждень на ознайомлення з новими матеріалами справи.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні сталися масові протести, які привели до зміни влади. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18 до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб тоді дістало поранення.

20 листопада італійський інтернет-портал Gli Occhi Della Guerra оприлюднив документальний фільм-розслідування, в якому кілька людей, що говорять грузинською мовою, стверджують, що в лютому 2014 року перебували в Україні і були в команді снайперів, завданням яких була стрільба по протестувальниках і по правоохоронцях. Двоє героїв сюжету стверджують, що були пов'язані з колишнім президентом Грузії Михайлом Саакашвілі.

Генпрокурор Юрій Луценко 5 грудня заявив, що обставини подій на Майдані відомі слідству.

"Тому заяви про "снайперів Саакашвілі" або інші божевільні ідеї можуть спадати на думку тільки після щедрих вливань із боку зацікавлених колишніх чиновників, які хочуть уникнути покарання", – сказав Луценко.