Обвинуваченого в убивстві журналіста Веремія, підлеглого Крисіна Бялая залишили під вартою до 18 травня
Шевченківський суд Києва задовольнив клопотання прокуратури і продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Павлу Бялаю – одному з фігурантів убивства журналіста В'ячеслава Веремія, та, як вважає слідство, безпосередньому підлеглому організатора тітушок на Євромайдані Юрія Крисіна.
20 березня 2018 року Шевченківський районний суд Києва завершив підготовче засідання у справі одного з фігурантів убивства журналіста В'ячеслава Веремія Павла Бялая, якого слідство вважає одним зі співучасників злочину і безпосереднім підлеглим організатора тітушок на Євромайдані Юрія Крисіна, передає кореспондент "ГОРДОН".
Під час засідання адвокати Бялая просили суд звільнити їхнього підзахисного під домашній арешт, посилаючись на те, що здоров'я обвинуваченого за майже рік утримання в СІЗО різко погіршилося. Як докази сторона захисту надала документи, де було зафіксовано виклики для Бялая швидкої медичної допомоги.
У відповідь сторона обвинувачення передала суду дані одного зі столичних медзакладів, які не підтвердили аргументів адвокатів Бялая. У коментарі "ГОРДОН" прокурор Володимир Приходько, який представляє сторону обвинувачення, уточнив: щойно Бялай почав скаржитися на здоров'я, його спеціально привезли на обстеження в одну з київських клінік. "Лікарі не виявили ні хронічних захворювань, ні погіршення здоров'я у обвинуваченого", – підкреслив Приходько.
У підсумку суд відхилив клопотання сторони захисту і залишив Бялая під вартою до 18 травня включно.
Окрім того, колегія суддів внесла до матеріалів кримінального провадження цивільний позов про відшкодування моральної шкоди від ще одного потерпілого у справі Бялая – Дмитра Дем'янова, таксиста, який у ніч із 18-го на 19 лютого 2014 року віз Веремія та його колегу з центру Києва додому.
У коментарі "ГОРДОН" Дем'янов розповів про події чотирирічної давнини, коли група тітушок напала на його автомобіль із двома пасажирами в салоні.
"Я зупинився на світлофорі. Веремій сидів поруч зі мною, на пасажирському сидінні, почав знімати відео на телефон. Загорівся зелений, ми рушили, від'їхали буквально два–три метри – і раптом вибух шумової гранати, усе у вогні і диму. Я вдарив по гальмах. Раптово підбігла група людей, почала бити битами лобове скло і всю машину. Із криками "Де відео?!" вони витягли мене і пасажирів із салону, почали бити", – розповів Дем'янов.
За його словами, напад тривав менше ніж хвилину, після цього тітушки кудись забрали двох пасажирів – Веремія та його колегу Олексія Лимаренка, якого теж визнано потерпілим у справі Бялая.
"Я вирвався, швидко сів у машину і поїхав. Відразу зателефонував на диспетчерську, повідомив про ситуацію, поїхав у міліцію писати заяву. Уже пізніше виявив сліди від куль і самі кулі в машині. А ще, коли повернувся додому в шоковому стані, раптово почув звук телефона в салоні, але це був не мій телефон. Виявилося, телефон Веремія, мабуть, випав у нього під час нападу. А телефонувала якраз його дружина (Світлана Кирилаш. – "ГОРДОН"), шукала чоловіка", – сказав Дем'янов.
Наступне засідання у справі Бялая призначено на 15.30 29 березня.
Журналіста газети "Вести" В'ячеслава Веремія було вбито під час Революції гідності – в ніч на 19 лютого 2014 року в центрі Києва. Він повертався з роботи додому на таксі. Автомобіль зупинили тітушки, витягли пасажирів і стали бити їх битами.
За даними слідства, Павло Бялай входив до групи тітушок, організатором якої був раніше судимий Юрій Крисін. Згідно з матеріалами слідства, саме Бялай стріляв із вогнепальної зброї по таксі, у якому їхали Веремій і ще двоє людей, а потім особисто витягнув його з автомобіля і разом із Крисіним та іншими тітушками почав бити. Коли кореспондент вирвався і спробував утекти, у нього вистрілили (слідство вважає, що це зробив житель Горлівки Джалал Алієв, він у розшуку). Журналіст помер у лікарні від втрати крові і травм.
Павла Бялая затримали 9 березня 2017 року. Його обвинувачують за п'ятьма статтями Кримінального кодексу, зокрема за ст. 115, ч. 2 (умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ст. 263, ч. 1 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Бялаю загрожує довічне ув'язнення.