Євросоюз закликав РФ визнати відповідальність за катастрофу MH17

На борту літака перебували 298 осіб
Фото: ЕРА

Напередодні п'ятої річниці аварії Boeing 777 рейсу MH17, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур і який було збито з комплексу "Бук" у небі над Донбасом, верховна представниця Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні оприлюднила заяву.

Європейський союз закликав Росію визнати свою відповідальність за катастрофу малазійського рейсу MH17 і розпочати співпрацю зі слідством. Про це йдеться в заяві верховної представниці Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні.

"Цього дня, коли ми відзначаємо п'яту річницю трагічної аварії рейсу MH17 Malaysia Airlines, унаслідок чого загинули 298 невинних людей, наші серця з тими, хто втратив своїх близьких", – ідеться в повідомленні.

У Євросоюзі підтвердили підтримку зусиль, спрямованих "на встановлення істини, справедливості та відповідальності для жертв і їхніх найближчих родичів" згідно з резолюцією №2166 Ради Безпеки ООН.

У заяві йдеться, що ЄС вітає повідомлення Спільної слідчої групи про те, що в Нідерландах буде відкрито кримінальні справи стосовно перших чотирьох підозрюваних у причетності до катастрофи.

"ЄС закликає Росію прийняти свою відповідальність і повною мірою співпрацювати з розслідуванням, яке проводять. ЄС висловлює абсолютну впевненість у незалежності та професіоналізмі юридичних процедур, які ще будуть проводити", – наголошують у документі.

Boeing 777, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, яка складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ. Версії про причетність українських військових до катастрофи слідчі відкинули.

24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.

У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17.

19 червня 2019 року міжнародна слідча група в Нідерландах оголосила підозри чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17 – колишньому "міністру оборони" угруповання "ДНР" Ігореві Гіркіну, ексголові розвідки "ДНР" Сергієві Дубінському, колишньому російському офіцеру Олегові Пулатову та громадянину України, командиру розвідувального батальйону "ГРУ ДНР" Леонідові Харченку.

У російському МЗС заявили, що слідча група висунула "абсолютно голослівні обвинувачення" про причетність РФ і "не продемонструвала жодного конкретного доказу".