У Нідерландах заборонили розкривати всі подробиці розслідування авіакатастрофи рейсу МН17
Державна рада Нідерландів вирішила, що державна політика і делікатний характер суб'єктів справи про катастрофу над Донбасом літака Boeing 777 важливіші за інтерес журналістів до матеріалів розслідування.
Державна рада Нідерландів дозволила міністерству безпеки і юстиції країни не знімати гриф "таємно" з міністерських матеріалів розслідування справи про катастрофу пасажирського Boeing над Донбасом у липні 2014 року. Документ про це опубліковано на сайті відомства.
Рішення ухвалили 25 жовтня і воно є остаточним вердиктом у спробі трьох ЗМІ Нідерландів (NOS, de Volkskrant BV і RTL Nederland BV) дістати доступ до особливих документів розслідування. Попередня судова інстанція, Центральний суд Нідерландів, дозволила в лютому 2017 року опублікувати частину матеріалів справи. Але на протоколи міністрів цей дозвіл не поширювався.
Аргументуючи остаточне рішення, Держрада Нідерландів зазначила, що державна політика і делікатний характер суб'єктів справи переважують інтерес до розкриття матеріалів розслідування.
Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
У 2015 році п'ять країн, які розслідували катастрофу літака "Малайзійських авіаліній", закликали створити міжнародний трибунал за фактом авіакатастрофи. Малайзія, якій належав літак, Україна, над якою його було збито, а також Нідерланди, Австралія та Бельгія, громадяни яких були на борту літака, схвалили ідею створення трибуналу. На засіданні Ради Безпеки ООН 29 липня 2015 року Росія стала єдиною країною, яка наклала вето на резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу стосовно MH17. Президент РФ Володимир Путін заявляв про контрпродуктивність трибуналу стосовно МН17.
Згідно з висновками комісії, яка розслідує катастрофу, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після катастрофи літака "Бук" повернули до РФ. Водночас комісія заявила, що даних про причетність до катастрофи Росії як держави поки не виявили.
У липні 2017 року країни міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу Boeing на Донбасі (JIT) – Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія, Австралія – домовилися про проведення судового процесу, який пройде в межах голландського законодавства.
У жовтні 2017 року головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, який очолює міжнародну слідчу групу, заявив, що слідчі окреслили коло осіб, причетних до трагедії, і займаються їх пошуком.