Окружний суд Гааги долучить звіти "Алмаз-Антея" до справи про катастрофу MH17
Окружний суд Гааги 8 лютого погодився долучити до справи звіти російського концерну "Алмаз-Антей", виробника комплексу "Бук", із якого збили Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Суд відхилив прохання в наданні можливості огляду уламків літака фахівцем "Алмаз-Антея". Суддя Гендрік Стінгейс сказав, що концерн передав своє бачення обставин катастрофи, тому немає сенсу проводити огляд. Під час процесу судді опитають експерта компанії, зазначили в повідомленні.
Долучені доповіді концерну "Алмаз-Антей" опублікували у 2015 році. У них порівнюють пошкодження малайзійського Boeing із результатами польових випробувань із застосуванням ЗРК "Бук". Додати їх вимагали адвокати одного з обвинувачених у справі про катастрофу літака Олега Пулатова.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які були на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади і Нової Зеландії).
Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 збили з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули до РФ. Слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області. У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію в катастрофі рейсу MH17.
9 березня 2020 року Окружний суд Гааги почав розглядати справу про катастрофу малайзійського літака. Обвинувачених у справі четверо: "міністр оборони" угруповання "ДНР", громадянин РФ Ігор Гіркін (Стрєлков), глава "ГРУ ДНР", громадянин РФ Сергій Дубінський (Хмурий), його підлеглий, громадянин РФ Олег Пулатов (Гюрза), а також громадянин України, командир розвідувального батальйону 2-го відділу "ГРУ ДНР" Леонід Харченко (Кріт). Справу розглядає суд Гааги, оскільки більшість загиблих була громадянами Нідерландів.
Пулатов не визнає своєї провини. Його захисники подавали численні клопотання, вимагаючи, щоб суд розглянув альтернативні версії катастрофи малайзійського Boeing. Гіркин і Дубінський у червні 2019-го заявляли, що відмовляються давати свідчення на процесі.
На початку листопада під час трьох днів слухань виступали адвокати Пулатова. Захист росіянина вимагав заново допитати експертів і свідків у справі MH17, а також заново дослідити всі докази. Більшість запитів захисту Пулатова суд відхилив, зокрема про розгляд альтернативної версії катастрофи. Прохання про допит кількох експертів і свідків, які можуть дати свідчення щодо "Бука" і того, чи причетний до його транспортування Пулатов, задовольнили. Крім того, суд дозволив адвокатам родичів загиблих мати доступ до цифрової версії всіх матеріалів справи.