"Будинки ходором ходили". У Севастополі й інших містах Криму вночі пролунали потужні вибухи
У кількох містах на території тимчасово окупованого Криму в ніч на 8 червня було чути вибухи, повідомляє Telegram-канал "Крымский ветер".
Перший із вибухів було чути приблизно о 1.39 у Балаклаві. Очевидці описали його як "потужний об'ємний вибух". Згодом джерела "Крымского ветра" уточнили, що вибух був, імовірно, неподалік Балаклавської ТЕС.
О 2.10 канал повідомив про гучний вибух уже в Севастополі.
Зазначають, що перед вибухом було чути черги з великокаліберної зброї.
"Крымский ветер" із посиланням на очевидців пише, що "від вибуху тремтіли вікна і спрацювали сигналізації автомобілів".
"Джерело повідомляє, що стало зле якомусь кораблю", – зазначили автори каналу о 2.29.
Вибух у Севастополі, за словами очевидців, був поблизу Стрілецької бухти, і водночас "будинки ходором ходили", повідомив "Крымский ветер".
Автори каналу повідомили, що у Керчі чують гучні вибухи з іншого боку Керченської протоки – у Темрюкському районі Краснодарського краю РФ.
Так званий губернатор Севастополя Михайло Розвожаєв у Telegram заявив, що в Севастополі нібито знищили морський дрон.
"Гучні звуки, які було чути поблизу Стрілецької бухти, – це наш флот на зовнішньому рейді знищив безекіпажний катер", – написав він.
Українські військові чи спецслужби на момент публікації новини не коментували інформації про вибухи у Криму.
Контекст:
Від початку повномасштабної війни сили оборони України неодноразово атакували об'єкти російських окупантів у Криму. У 2024 році, зокрема, вибухи лунали у Джанкої на військових об'єктах і кораблях у Севастополі й аеродромі Бельбек. Україна взяла на себе відповідальність за частину атак (але не за всі).
Попередня масована атака на Севастополь сталася в ніч на 17 травня і була, за даними ЗМІ, спільною операцією ГУР МО України та СБУ. Окупанти заявили про атаку "десятків дронів" і морських безпілотників, унаслідок удару по електропідстанції було знеструмлено частину міста.
Українська влада неодноразово заявляла, що має намір деокупувати всі захоплені з 2014 року Росією українські території, зокрема Крим. Президент України Володимир Зеленський вважає, що звільнити півострів буде легше, ніж Донбас.