Французькі Mirage є ефективними винищувачами, однак F-16 – у пріоритеті – Євлаш

За словами речника Повітряних сил, Mirage 2000 може ефективно виконувати поставлені бойові завдання, однак F-16 залишається пріоритеним типом літаків
Фото: EPA (архів)

Французькі винищувачі Mirage є сучасними літаками, здатними ефективно виконувати бойові завдання, втім, для Повітряних сил України у пріоритеті залишаються F-16. Про це 7 червня заявив речник командування ПС ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі національного телемарафону, його транслював канал "Рада".

За словами Євлаша, більшість ворожих ракет українські військові збивають наявними засобами, водночас у Повітряних силах першочергово розраховують на постачання винищувачів F-16.

"Це – наш основний літак, який незабаром прибуде в Україну, й ми чекаємо на ракети до нього, оскільки цей літак зараз є основним і зможе ефективно виконувати поставлені бойові задачі", – сказав речник.

За його словами, у майбутньому в Повітряних силах не відкидають постачання інших літаків і систем Україні.

"Як і всі бойові сучасні літаки, Mirage 2000 може виконувати ефективно поставлені бойові завдання. Це можуть бути й повітряні, і наземні удари. Літак є досить сучасним, однак F-16 залишається пріоритетним типом літаків", – зазначив Євлаш.

Контекст:

Надати Україні F-16 після завершення навчання пообіцяли Нідерланди, Данія, Норвегія, а також Бельгія (з 2025 року). Перші F-16 мають доправити в Україну до літа 2024 року, зазначили в міноборони Великобританії.

У березні видання The New York Times писало, що до літа 2024 року 12 українських пілотів будуть готові до бойових вильотів після 10 місяців навчання в Данії, Великобританії та США. Україна до цього моменту матиме шість літаків F-16, повідомляло NYT.

Перші F-16 від Данії прибудуть в Україну цього літа, заявив 21 квітня посол Данії в Україні Оле Егберг Міккелсен.

6 червня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що 7 червня оголосять про плани передати Україні Mirage 2000-5 – модернізовану експортну версію одномісного багатоцільового винищувача, який у 1970-х роках розробила французька компанія Dassault Aviation.