Глава МЗС Польщі про TAURUS для України: Німецькі ракети змусять росіян відійти ще далі

Сікорський підтримав заклики України до Німеччини щодо надання TAURUS силам оборони
Фото: ЕРА

Передання Україні далекобійних німецьких ракет TAURUS значно збільшить можливості ЗСУ. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, повідомляє BR24.

Він підтримав заклики України до Німеччини щодо надання TAURUS силам оборони.

Сікорський зазначив, що постачання TAURUS із дальністю дії 500 км матиме "значний вплив на здатність України захистити себе".

Польський міністр наголосив, що завдяки крилатим ракетам з інших країн українські військові вже змусили російських окупантів перемістити свої бази постачання, склади боєприпасів і логістику далеко за лінію фронту.

"А німецькі ракети змусять їх відійти ще далі", – резюмував Сікорський.

Контекст:

Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй далекобійні ракети TAURUS. У Повітряних силах ЗСУ наголошували, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні можливості України.

Бундестаг 22 лютого не підтримав постанови від опозиції про постачання Україні TAURUS, але того самого дня проголосував за рекомендацію коаліції надати Києву далекобійні ракети. За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань оборони, нардепа від "Слуги народу" Єгора Чернєва, ідеться про TAURUS.

26 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув імовірність постачання Україні далекобійних ракет TAURUS. За його словами, якщо Берлін хоче "мати контроль" над доправленим Києву озброєнням, то це можливо лише за участю німецьких солдатів. "Для мене про це не може бути й мови", – заявив Шольц.

На початку березня глава МЗС Великобританії Девід Кемерон припустив передання Україні додаткових ракет Storm Shadow в обмін на TAURUS від ФРН. Обмін ракетами з Великобританією, щоб озброїти Україну, підтримала глава МЗС ФРН Анналена Бербок.

14 березня Бербок, відповідаючи на запитання, чому ФРН відмовляється передавати Україні далекобійні ракети TAURUS, зауважила, що стосовно деяких питань в уряді Німеччини поки немає згоди.

За даними порталу t-online, для ефективного використання TAURUS необхідна спеціальна комп'ютерна система, яка є лише в бундесверу. І в Німеччині побоюються, що, передавши її Україні, "суттєво підірвуть власну обороноздатність".

Згідно з результатами соцопитування, опублікованими в березні, у Німеччині 58% жителів погоджуються з рішенням Шольца поки не передавати Україні ракет TAURUS, підтримує – 28%.