Годжес: Хто каже, що війна в Україні повинна бути заморожена, – ніколи не дивився на карту і не читав книг з історії
Війну Росії проти України не можна перетворювати на заморожений конфлікт. Про це командувач сил США в Європі у 2014–2017 роках генерал-лейтенант Бен Годжес заявив "РБК-Україна" в інтерв'ю, яке було опубліковано 2 травня.
"Той, хто каже, що війна має бути заморожена, той ніколи не дивився на карту. Я маю на увазі, що вони не розуміють значення Криму, Чорного моря, а також ніколи не читали жодної книги з історії, тому що Росія ніколи не буде дотримуватись будь-якої укладеної угоди. Тому ідея про те, що ви можете заморозити цей конфлікт і що це приведе до хорошого мирного результату, який є стійким, є безглуздою", – сказав він.
За словами американського генерала, "хто розуміється на географії й історії, знає, що цього не станеться".
"Я сподіваюся, що ми припинимо безглузді розмови про "заморожування конфлікту". Усе, до чого це призведе, – на деякий час відкладе наступний крок Росії. Особисто я менше чую про це, ніж раніше. Це українці мають вирішувати своє майбутнє, а не хтось інший. І це не те, що США можуть "заморожувати", усе залежить від України. І я сподіваюся, що Захід продовжить підтримувати Україну в такий спосіб, щоб вона не відчувала тиску зробити це", – підкреслив Годжес.
Він зазначив, що розмовляв із друзями з Румунії, країн Балтії й Фінляндії, і "ніхто не хоче, щоб був заморожений конфлікт".
Контекст:
Країна-агресор РФ веде війну проти України з 2014 року. Станом на лютий 2024 року, як повідомив президент України Володимир Зеленський, окупанти контролювали приблизно 26% території України.
За даними Зеленського, Росія готує новий наступ в Україні у травні – червні. Щоб захиститись, а також щоб самій розпочати новий наступ, Україні потрібно більше військової допомоги від союзників, підкреслив він.
У березні глава МЗС Німеччини Анналена Бербок сказала, що Україна вже має досвід заморожування воєнного конфлікту і зараз це не допоможе. "Там нема чого заморожувати", – підкреслила вона. За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, Україна не погодиться на переговори, які призведуть до заморожування конфлікту чи територіальних поступок.