ГУР дронами атакувало російську РЛС "Контейнер" у Мордовії з оглядом 3 тис. км – ЗМІ

Безпілотники ГУР, за даними українських ЗМІ, атакували загоризонтну РЛС у Мордовії. Про наслідки не повідомляють
Фото: Головне управління розвідки МО України / Telegram (ілюстративне)

Головне управління розвідки Міноборони України атакувало 590-й окремий радіотехнічний вузол військової частини №84680 у Ковилкіно (Мордовія, РФ). Про це з посиланням на джерела в ГУР 17 квітня повідомляють "РБК-Україна" та NV.

Зазначають, що безпілотники ГУР атакували загоризонтний радіолокатор "Контейнер", який має дальність виявлення цілей приблизно 3 тис. км і висоту виявлення понад 100 км, і вразили ціль на відстані майже 680 км.

У ГУР на момент публікації новини офіційно не коментували інформації про атаку дронів у Мордовії.

Telegram-канал "Крымский ветер" публікував 17 квітня відео, яке, як стверджують, зняли в Мордовії очевидці удару.

Уночі 11 квітня два безпілотники вперше атакували Мордовію, заявляв глава республіки Артем Здунов. За його словами, силам ППО нібито вдалося знищити обидва дрони.

Тоді в міноборони РФ стверджували, що над Курською й Тамбовською областями збили по три дрони, над Бєлгородською областю й Мордовією – по два, ще по одному – над Брянською й Липецькою областями.

У росЗМІ 11 квітня писали, що обидва дрони було збито над військовою частиною №84680 загоризонтного виявлення повітряних цілей у Ковилкіно. Повідомляли, що внаслідок атаки було пошкоджено будівлю, де раніше був командний пункт. Постраждалих нібито не було.

Загоризонтна РЛС 29Б6 "Контейнер" входить до системи розвідки й попередження про повітряно-космічний напад, зазначає "РБК-Україна". Перший зразок РЛС "Контейнер" збудували в Мордовії у 2000–2002 роках. У Ковилкіно розміщено приймальну частину й основну апаратну частину РЛС.

Контекст:

Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія стала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдавання ударів по ворогові, зокрема на території РФ. Відповідальність за частину інцидентів неофіційно взяли СБУ й військова розвідка України.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що повернення війни на територію Росії – "неминучий, природний і цілком справедливий процес".

Головна мета ударів дронами-камікадзе по РФ – виснаження російських систем ППО та знищення авіації, а також збитки військово-виробничим потужностям, говорив начальник військової розвідки України Кирило Буданов. Він наголошував, що пріоритетною ціллю є російські військові підприємства, які працюють у сфері ракетобудування.

Майже всіх нещодавніх ударів по об'єктах у Росії завдали засобами не іноземного, а українського виробництва, повідомив у січні 2024 року міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

4 квітня Bild писав, що у 2024 році Україна зможе застосовувати дрони з далекобійністю до 2 тис. км і більше. Співрозмовник видання розповів, що до кінця року одразу 10 виробників передадуть силам оборони України дрони з далекобійністю до 2500 км. Поки рекорд далекобійності належить безпілотникам, які атакували НПЗ ТАНЕКО в Татарстані (РФ) на відстані приблизно 1300 км від українських кордонів.