"Мета – зняття з посади". Голобуцький заявив, що дискредитаційну кампанію проти Углави було заплановано завчасно
Джерело політолога Олексія Голобуцького в НАБУ повідомило про те, що мета "штучної інформаційної кампанії" щодо першого заступника директора НАБУ Гізо Углави – зняття його з посади. Про це політичний експерт заявив 18 липня у своєму Facebook.
"Оскільки доказів належності переписки Углаві немає, зрозуміла безперспективність кримінальної справи, було штучно створено ситуацію для проведення службового розслідування за фактом тиску на детективів НАБУ. Незважаючи на те, що директор НАБУ Семен Кривонос на засіданні комітету з антикорупційної політики в НАБУ 15 липня 2024 року повідомляв про те, що відповідні службові розслідування ще не завершені, їхні результати, за інформацією джерела, були підготовлені заздалегідь", – написав Голобуцький.
Він додав, що Углаву хочуть звільнити за фактом тиску на одного з детективів і поки розмірковують, як ці висновки обґрунтувати.
"І це все одна зі складових спланованої акції з "прибирання" з посади першого заступника директора НАБУ Гізо Углави, ініційованої та впроваджуваної спільно комітетом з антикорупційної політики Верховної Ради України, Центром протидії корупції та іншими зацікавленими особами, яким стало невигідно ефективне розслідування справ топчиновників-корупціонерів. Мета цього, на думку джерела, – поставити підконтрольну людину, яка виконуватиме вказівки ззовні, а незалежний антикорупційний орган зробити абсолютно керованим", – заявив експерт.
Голобуцький підкреслив, що директор НАБУ Семен Кривонос під час засідання комітету підтвердив, що фактично розслідування проводить управління внутрішнього контролю, не маючи на це законодавчих повноважень.
"Це додатково підтверджує замовність кампанії проти Углави", – переконаний політолог.
Контекст:
Станом на зараз Углаву тимчасово усунули від виконання обов'язків через звинувачення в імовірному витоку інформації.
Перед цим САП повідомляла, що здійснює процесуальне керівництво в розслідуванні управління внутрішнього контролю НАБУ. Слідство розпочали за ст. 364 і ст. 387 Кримінального кодексу України щодо ймовірного вчинення кримінальних правопорушень співробітниками бюро. Також заявили, що провадження розпочали після службової записки викривача – співробітника НАБУ.
Ідеться про витік даних у справі про "Велике будівництво" і роль у ньому підприємця Юрія Голика. Як писало видання ZN.UA, з файлів у смартфоні Голика вдалося встановити, що співробітник НАБУ ділився з ним інформацією про розслідування справи щодо будівництва доріг у Дніпропетровській області.
"З контексту листування ясно, що це людина, яка володіє повною інформацією про всі справи, курувала всі підрозділи, і в неї треба було брати дозвіл на проведення дій та отримання ресурсів для розслідування", – стверджувало джерело ZN.UA у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
6 червня журналіст-розслідувач Денис Бігус випустив на своєму YouTube-каналі Bihus.info матеріал, у якому заявив, що дістав у своє розпорядження частину фотографій із кешу телефона Голика. Бігус висловив сумніви, що джерелом витоку є Углава, зіставивши звичайну переписку Углави з іншими людьми.
12 липня Углава повідомив, що пройшов перевірку на поліграфі й має висновок, що до зливів він непричетний.
"Нагадаю, відсторонився я самостійно й одразу після того, як з'явилися закиди про мою нібито причетність до зливу. Зробив це для повного та об'єктивного розслідування справи, всебічно сприяв проведенню розслідування, у зв'язку із чим надав необхідні покази. Поліграф для підтвердження правдивості моїх показів і моєї позиції проходив також із власної ініціативи, оскільки задекларована мною вимога щодо його необхідності не була почута і врахована", – заявив він.