"На війні немає варіантів без ризику". Генсек НАТО відреагував на можливе зняття обмежень на удари вглиб РФ

За словами Столтенберга, кожна країна має особисто ухвалювати рішення про дозвіл на удари її зброєю вглиб РФ
Фото: EPA

Найбільшим ризиком для Європи стане перемога нелегітимного президента країни-агресора РФ Володимира Путіна. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю LBC, опублікованому 16 вересня.

Під час розмови генсек прокоментував заяву міністра закордонних справ Великобританії Девіда Леммі про те, що його країна веде переговори зі США й союзниками щодо використання Україною британських далекобійних ракет Storm Shadow для ударів углиб країни-агресора РФ. Столтенберг зазначив, що вітає такі переговори, однак, на його думку, кожна країна має особисто ухвалювати таке рішення.

Водночас він попередив, що на війні "немає варіантів без ризику".

"У нас повномасштабна війна в Європі, яку почала Москва. У цій війні немає варіантів без ризику. Але я й надалі вважаю, що найбільшим ризиком для нас стане перемога президента Путіна в Україні", – зазначив Столтенберг.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський неодноразово зазначав, що потрібні "далекобійні рішення", зокрема проти аеродромів, на яких базуються військові літаки, котрі країна-агресор РФ застосовує для атак корегованими авіабомбами.

За словами Зеленського, питання ударів далекобійною західною зброєю по території Росії залежить від США, Великобританії, Франції й Німеччини, оскільки вони мають "відповідні інструменти, які можна задіяти". Але дістати треба не лише дозвіл, а й далекобійну зброю, додав президент 2 вересня.

12 вересня Путін заявив, що ймовірні удари по території РФ далекобійною західною зброєю означатимуть, що НАТО "напряму" вступає у війну. Джерело Bloomberg повідомило, що у відповідь на дозвіл Україні бити вглиб РФ Путін може вдатися до посилення диверсій, кібератак та інших гібридних дій проти країн НАТО. За даними іншого джерела, Москва може завдати безпосередніх або непрямих ударів по американських військах в інших регіонах, наприклад, на Близькому Сході. У Білому домі погрози Путіна назвали "надзвичайно небезпечною", хоча й не новою для нього риторикою.