"Немає сенсу". Радник Зеленського відповів на начебто заклики зі США знизити мобілізаційний вік
Для України зараз немає сенсу знижувати нижню межу мобілізаційного віку до 18 років, як про це пишуть ЗМІ як про начебто заклики з Вашингтона. Про це 27 листопада заявив у соцмережі X радник президента України Володимира Зеленського з комунікації Дмитро Литвин.
"Немає сенсу бачити в Україні заклики до зниження мобілізаційного віку, начебто для того, щоб призвати більше людей, коли ми бачимо, що анонсована раніше техніка не надходить вчасно. Через ці зволікання Україні бракує зброї, щоб озброїти вже мобілізованих бійців", – написав він.
Радник президента зазначив, що партнери України "мають повний доступ до даних і можуть порівнювати обіцянки з фактичними постачаннями".
"Не можна очікувати, що Україна компенсує молодістю наших чоловіків на передовій затримки в матеріально-технічному забезпеченні чи вагання в підтримці", – заявив Литвин.
Про те, що у США очікують, що Україна розгляне можливість зниження нижньої межі мобілізаційного віку з 25 до 18 років, заявив 27 листопада агентствам Reuters і АР неназваний високопосадовець адміністрації США. Він посилається на "чисту математику" ситуації на полі бою, яка начебто свідчить про те, що Україні потрібно більше військовослужбовців для боротьби.
Про те, що нинішні проблеми України на фронті пов'язані з дефіцитом військових, а не зброї, казав радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє їхню дію продовжили до 7 лютого 2025 року.
Відповідно до законодавства, в Україні можуть мобілізувати військовозобов'язаних віком 25–60 років, яких визнали придатними за станом здоров'я. Водночас деяких чоловіків віком до 25 років можуть мобілізувати на законних підставах (наприклад, якщо вони пройшли строкову службу в мирний час, закінчили вищий військовий навчальний заклад чи військову кафедру) або за власним бажанням.