Пономарьов: У Харкові запитуємо: "Де у вас бомбосховища?" – "У нас спочатку прилітає – потім сирена. Тому просто співайте"
В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман український співак Олександр Пономарьов розповів, про що його запитують і які пісні замовляють українські бійці під час концертів на фронті.
"Говорять, що втомилися. "Ми готові, але дуже втомилися". Я не знаю, що в тій ситуації треба робити, як правильно. Тільки вірю, що Боженька має вправити. Зброя частково є, мінімальна. Але це не те, що нам потрібно, щоб не губити життя наших хлопців і дівчат. Потрібно більше тої зброї – це факт. Я думаю, що вся країна зараз про це думає", – сказав співак.
За його словами, популярними є пісні для піднесення морального духу.
"Що замовляють хлопці частіше? Зараз це "Горить-палає" і "На землі, в повітрі і на морі". Те, що підіймає дух. Я бачу їхні очі, коли ми приїжджаємо до того, як вони приходять на виступ, і після того. Це зовсім різні люди. Півтори години з людьми роблять чудеса, і вони нам про це говорять", – розповів артист.
Бацман поцікавилася, чи траплялися ситуації, "коли приїхав, почали [виступ] і – бац! – обстріл"?
"Ні, просто призупиняли концерт, сиділи у сховищі. У Харкові взагалі цікаво. Питаємося: "Де у вас бомбосховище?" Кажуть: "У нас спочатку прилітає – потім сирена. Тому просто співайте", – відповів Пономарьов.
Артист додав, що постійно чує про ймовірний новий наступ окупантів на Харків, зазначивши, що "вони [росіяни] готуються, і наше [українське] керівництво військово-політичне каже про це постійно".
"Я читаю інколи блогерів харківських, які кажуть: "Тепер ви вже не маєте права нас називати сєпарами". Харків для мене із самого початку війни – це місто-герой, яке тримається... У Харкові ми зібрали за одну благодійну вечерю $103 тис. Рекорд тримався десь пів року. Потім ми в Кам'янці зібрали $200 [тис.], і у Львові – $370 [тис.]", – підсумував Пономарьов.
Контекст:
Пономарьов із 2014 року проводить концерти для українських захисників, часто на передовій.
Російські війська вторглися на територію Харківської області на початку повномасштабної війни – 24 лютого 2022 року, але обласний центр узяти не змогли.
Окупанти й далі щодня обстрілюють населені пункти Харківської області й регулярно – Харків.