Ракети TAURUS полегшили б нам життя – Буданов
Ракети TAURUS – "чудова зброя" для ураження командних центрів та інших важливих цілей, тому Україна потребує їх. Про це начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив в опублікованому 7 квітня інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, яке цитує Tagesschau.
"TAURUS, безумовно, полегшили б нам життя", – наголосив Буданов.
На запитання про його оцінку надійності Німеччини як союзника України начальник ГУР відповів: "Чи можемо ми покластися на вашу країну? Сподіваюся".
Буданов також прокоментував ініціативу Чехії щодо закупівлі артилерійських снарядів для України. Він зазначив, що снарядів, закуплених за чеською ініціативою, ще немає на фронті.
За словами глави ГУР, без тривалої підтримки союзників Україні буде "катастрофічно тяжко". Він нагадав, що довгострокова військова підтримка України – вкрай важливий чинник у боротьбі з широкомасштабною агресією Росії.
Розвідник наголосив, що очікує значного підйому оборонної промисловості в Європі цього року. Буданов вважає, що ЄС здатний компенсувати відсутність допомоги США.
Контекст:
Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй далекобійні ракети TAURUS. У Повітряних силах ЗСУ наголошували, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні спроможності України.
Бундестаг 22 лютого не підтримав постанови від опозиції про постачання Україні TAURUS, але того самого дня проголосував за рекомендацію коаліції надати Києву далекобійні ракети. За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань оборони, нардепа від "Слуги народу" Єгора Чернєва, ідеться про TAURUS.
26 лютого канцлер ФРГ Олаф Шольц категорично відкинув імовірність постачання Україні далекобійних ракет TAURUS. За його словами, якщо Берлін хоче "мати контроль" над доправленим Києву озброєнням, то це можливо лише за участю німецьких військових. "Для мене про це не може бути й мови", – заявив Шольц.
За даними німецьких ЗМІ, для ефективного використання TAURUS необхідна спеціальна комп'ютерна система, яку має тільки бундесвер. І в Німеччині побоюються, що, передавши її Україні, "суттєво підірвуть власну обороноздатність".