Кулеба заявив, що в Німеччині "щоразу" невдоволені його закликами передати Україні ракети TAURUS
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в опублікованому 25 березня інтерв'ю Politico заявив, що йому регулярно надходять із Німеччини "невдоволені" коментарі, коли він торкається теми передання Україні далекобійних ракет TAURUS.
"Можете мене процитувати, я не проти. Але щоразу, коли я відповідаю на запитання [про TAURUS], мені надходять невдоволені відгуки з Берліна. Залиште це їм. Вони самі поставили себе в таку ситуацію. Нехай шукають вихід", – наголосив Кулеба.
Також він закликав західних союзників передати Україні більше систем ППО.
"Дайте нам ці бісові Patriot! Якби в нас було достатньо систем протиповітряної оборони, а саме Patriot, ми змогли б захистити не лише життя наших людей, а й нашу економіку від руйнування", – наголосив міністр.
Контекст:
Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй далекобійні ракети TAURUS. У Повітряних силах ЗСУ наголошували, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні можливості України.
Бундестаг 22 лютого не підтримав постанови від опозиції про постачання Україні TAURUS, але того самого дня проголосував за рекомендацію коаліції надати Києву далекобійні ракети. За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань оборони, нардепа від "Слуги народу" Єгора Чернєва, ідеться про TAURUS.
26 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув імовірність постачання Україні далекобійних ракет TAURUS. За його словами, якщо Берлін хоче "мати контроль" над переданим Києву озброєнням, то це можливо лише за участю німецьких військових. "Для мене про це не може бути й мови", – заявив Шольц.
На початку березня глава МЗС Великобританії Девід Кемерон допустив передання Україні додаткових ракет Storm Shadow в обмін на TAURUS від ФРН. Обмін ракетами з Великобританією, щоб озброїти Україну, підтримала глава МЗС ФРН Анналена Бербок.
14 березня Бербок, відповідаючи на запитання, чому ФРН відмовляється передати Україні далекобійні ракети TAURUS, зауважила, що стосовно деяких питань в уряді Німеччини поки немає згоди.
За даними порталу t-online, для ефективного використання TAURUS необхідна спеціальна комп'ютерна система, яка є лише в бундесверу. І в Німеччині побоюються, що, передавши її Україні, "суттєво підірвуть власну обороноздатність".
Згідно з результатами соцопитування, опублікованими в березні, у Німеччині 58% жителів погоджуються з рішенням Шольца поки не передавати Україні ракет TAURUS, підтримує – 28%.