Росіяни мають можливість поповнювати корабельний склад Чорноморського флоту – Плетенчук
Російським окупантам немає сенсу нарощувати корабельне угруповання у Чорному й Азовському морях. Таку думку висловив 11 березня представник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада" .
За словами Плетенчука, росіяни не можуть ні завести нові кораблі, ні вивести вже наявні в Чорному морі без дозволу Туреччини на прохід через Босфорську протоку.
Водночас, наголосив він, росіяни мають можливість поповнювати корабельний склад Чорноморського флоту обмеженою кількістю кораблів, тому що сполучення з Азово-Чорноморським районом Росія має.
"Тут по-іншому питання стоїть: чи є в цьому сенс, тому що вони зараз обмежені в застосуванні наявних кораблів. Який сенс додавати ще мішені для сил оборони України в Чорному морі?" – заявив Плетенчук.
Він зазначив, що російські військові не можуть узагалі припинити діяльність флоту у Чорному й Азовському морях.
"Не виконувати завдання з охорони своїх територіальних вод вони собі дозволити не можуть, тому що це буде відверта капітуляція", – пояснив представник ВМС.
Росія може перекидати кораблі й катери в район бойових дій через систему каналів і річку Дон (в Азовське море), а також суходолом. Випадки такого перекидання фіксували: зокрема, у січні 2022 року перед початком повномасштабного вторгнення в Україну Росія, за даними користувача Х із ніком Oliver Alexander, у такий спосіб передислокувала патрульні катери типу "Раптор" із Балтійського моря.
Крім того, Чорноморський флот окупантів поповнюють кораблями, які будують на верфях у Чорному морі, зокрема у тимчасово окупованій Керчі.
Контекст:
За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 11 березня, з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ у лютому 2022 року російські окупанти, зокрема, втратили один підводний човен і 26 кораблів/катерів, включно з флагманом Чорноморського флоту Росії ракетним крейсером "Москва" . Його ЗСУ підбили 13 квітня 2022 року. В Одеській ОВА повідомили, що по кораблю завдали удару ракетами "Нептун". У підсумку крейсер затонув.
За даними управління стратегічних комунікацій ЗСУ, до повномасштабного вторгнення Чорноморський флот РФ нараховував 74 бойові кораблі. З них станом на початок лютого 2024 року майже третину знищили або пошкодили сили оборони України.