Сім'ям полонених і загиблих захисників надходитимуть сповіщення від координаційного штабу через застосунок "Дія"
Сім'ям полонених і загиблих захисників надходитимуть сповіщення від координаційного штабу через застосунок "Дія". Про це 10 червня повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Він нагадав, що, коли людина зникає, рідні подають заяву на сайті координаційного штабу. У "Дію" надходитимуть повідомлення про зміну статусу заяви, а саме про те, що:
- заяву підтверджено;
- інформацію в ній оновлено;
- того, кого вважали зниклим безвісти, виявлено у складі полонених.
Федоров припустив, що контакт із сім'ями через державний портал цифрових послуг допоможе зменшити рівень шахрайства і здирництва, яких зазнають рідні зниклих українців.
У Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що сповіщення надходитимуть тим, хто авторизований у "Дії" й має верифіковану картку платника податків. Також умовою сповіщення є подання заяви через особистий кабінет координаційного штабу.
Контекст:
Країна-агресор Росія із серпня 2023 року фактично заморозила обмін полоненими з Україною, повідомляв у листопаді представник координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко. За його словами, росіяни затягують обміни, створюють різні перешкоди. Він нагадував, що останній на той момент обмін провели 7 серпня, тоді Україна змогла повернути лише 22 людей.
На початку грудня в інтерв'ю Associated Press президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна і РФ проводять непублічні обміни військовополоненими, зокрема "прямо на полі бою".
Останній обмін полоненими відбувся 31 травня, Україна повернула 75 своїх громадян, військових і цивільних. Український омбудсмен Дмитро Лубінець того самого дня уточнив у Telegram, що додому з полону повернулося 3210 українців.