У РНБО розповіли про фейк пропагандистів із РФ про начебто підготовку втечі керівництва Харкова. Терехов прокоментував
Російські пропагандисти поширюють чутки про підготовку втечі керівництва Харкова, але це не відповідає дійсності. Про це проінформував 26 лютого в Telegram Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України.
"Ворожі Telegram-канали вкотре поширюють інформацію про те, що керівництво Харкова готується "втікати" з міста. За словами російських пропагандистів, про це свідчить виділення коштів на ремонт доріг у районі Люботина й Коротича. Повідомлення про буцімто "втечу" міської адміністрації з Харкова не відповідають дійсності", – ідеться в заяві.
У ЦПД повідомлення російських пропагандистів називають інформаційно-психологічною операцією ворога, яка має на меті деморалізувати суспільство й посіяти панічні настрої.
Центр при РНБО нагадав інформацію першого заступника начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадима Скібіцького, який говорив, що "нині окупанти не мають достатньо сил і засобів, щоб почати потужну наступальну операцію на західному (Харків, Суми, Чернігів, Київська область) стратегічному напрямку".
Центр протидії дезінформації підкреслив, що Збройні сили України постійно укріплюють північний кордон, а також відслідковують кількість російських військ, які стоять на північному кордоні.
На фейк від росіян відреагував у Telegram міський голова Харкова Ігор Терехов.
"Усім давно відомо, що в Росії існують дві великі проблеми: дурні й дороги. І найгірше стає, коли перші починають замислюватися над другими", – написав він.
Про ремонт траси Харків – Київ повідомив 25 лютого начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
"Кабінет Міністрів України спрямував кошти на ремонт важливих транспортних сполучень Харківщини. [...] Ми неодноразово зверталися [щодо] ремонту ключових евакуаційних шляхів області, у тому числі й ділянки дороги М-03 Київ – Харків у районі населеного пункту Валки. Для нас це питання дуже важливе", – писав він.
Контекст:
Російські війська вторглися на територію Харківської області на початку широкомасштабної війни – 24 лютого 2022 року, але обласний центр узяти не змогли.
Станом на 3 лютого 2023 року під окупацією залишалося 29 населених пунктів області, повідомляли в ОВА. У січні 2024 року ЗСУ заявили, що окупантам удалося увійти ще в один населений пункт – безлюдне село Крохмальне.
Окупанти й далі щодня обстрілюють населені пункти Харківської області й регулярно – місто Харків.