В Україні за три місяці допустили до експлуатації понад 80 зразків озброєння українського виробництва – Міноборони

Гаврилюк: Підприємства вітчизняної оборонки нині пропонують чимало новинок
Фото: Міністерство оборони України / Facebook

Міноборони України за перші три місяці року допустило до експлуатації у війську понад 80 зразків озброєння та військової техніки (ОВТ) українського виробництва. Про це в колонці для "Інтерфакс-Україна", опублікованій 30 березня, повідомив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.

За його словами, у цьому переліку найбільша група – боєприпаси.

Окрім того, оборонне відомство кодифікувало майже 20 українських БПЛА (зокрема абсолютно нові дрони – як FPV-камікадзе, так і ударні багаторазового застосування), додав Гаврилюк.

"Третя група за кількістю кодифікованих у перші три місяці поточного року зразків ОВТ – наземні роботизовані комплекси й засоби РЕБ", – зазначив заступник міністра оборони.

Гаврилюк розповів, що роботизовані платформи українського виробництва є засобами вогневої підтримки (можуть нести на собі бойові модулі – кулемети і ПТРК, уражаючи ворожі цілі), транспортом евакуації поранених із поля бою або виконують логістичні завдання, доправляючи вантажі на передову.

Окрім того, як наголосив заступник глави Міноборони, відомство допустило до експлуатації у військо броньовану і спеціальну техніку, 120-мм міномет, засоби зв'язку і транспортні засоби.

"Підприємства вітчизняної оборонки нині пропонують чимало новинок. Не можу детально розповідати про їхні особливості, однак підкреслю: деякі з них мають унікальні бойові характеристики. Сподіваюся, агресор це скоро відчує на собі", – резюмував Гаврилюк.

Контекст:

12 жовтня 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розробляє комплексну програму з виробництва зброї із чіткими строками й обсягами.

18 грудня Гаврилюк повідомив, що Україна нарощує виробництво, щоб компенсувати брак артилерійських снарядів.

Наступного дня Зеленський анонсував виготовлення 2024 року в Україні 1 млн дронів для боротьби з російськими окупантами.

Спроможності оборонного сектору України у 2024 році зростуть ушестеро, анонсували в Мінстратегпромі.