Аналітик: Через "ПриватБанк" українські банки 19 квітня обміняли рекордний обсяг готівки
Після судових рішень у справі "ПриватБанку" комерційні банки обміняли 3,1 млрд грн на готівку, щоб забезпечити поповнення банкоматів і кас; це нехарактерно для звичайної ситуації, оскільки такий попит на готівку утворюється тільки перед великими вихідними і святами, стверджує фінансовий аналітик Михайло Демків.
Через судові рішення у справі "ПриватБанку" українські комерційні банки в п'ятницю, 19 квітня, обміняли рекордний обсяг безготівкових грошей – 3,1 млрд грн – на готівку для поповнення банкоматів і кас, повідомив на своїй сторінці у Facebook фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.
"Ситуація навколо "ПриватБанку" паніки не викликала, але банки перестрахувалися, обмінявши безготівкову гривню на готівку на суму 3,1 млрд грн у п'ятницю для поповнення банкоматів і кас відділень", – заявив Демків.
Аналітик зазначив, що з 2017 року, коли такі дані почали публікувати, це найвищий показник обміну безготівкових грошей на готівку. Зазвичай, додав він, такий попит на готівку спостерігають тільки перед довгими вихідними або святами. Загальний обсяг готівкової гривні, за його інформацією, зріс до 387,5 млрд грн.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
Колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому або іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У НБУ заявили, що оскаржать це рішення. Міністерство фінансів України також обіцяло подати апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду.