Данилюк повідомив, що земельна реформа в Україні більше не є обов'язковою вимогою МВФ
Земельну реформу необхідно провести для розвитку української економіки, уважає міністр фінансів України Олександр Данилюк.
Проведення земельної реформи в Україні більше не є обов'язковою умовою для одержання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду. Про це в інтерв'ю "Українським новинам" повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.
"Земельна реформа вийшла з цього списку. Але необхідність земельної реформи для розвитку української економіки очевидна. Її потрібно було вже давно провести, тому не важливо, чи є вона у програмі МВФ чи ні, її потрібно робити", – зазначив він.
Водночас Данилюк не відповів, чи може неухвалення земельної реформи стати причиною для перегляду програми з МВФ. За його словами, це питання розв′яжуть під час візиту місії Фонду.
"Приїжджає керівництво МВФ, і так виходить, що мене не буде в Києві. Я підтримую постійний зв'язок із керівництвом Фонду і буду підтримувати процес, навіть не перебуваючи в Києві фізично", – заявив міністр фінансів.
Данилюк нагадав, що іншими умовами для виділення коштів від МВФ залишаються пенсійна реформа, ухвалення закону про приватизацію, а також про антикорупційний суд.
"Але це все були плани на липень до того, як парламентарії пішли на канікули. Зараз вересень – і вже інша реальність. Але все одно ці реформи є пріоритетними. Зазвичай у цей період також важливим для просування програми стає бюджет", – додав Данилюк.
6 жовтня 2016 року Верховна Рада України продовжила щонайменше до 2018 року мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомляв, що в Україні до 2020 року має бути проведено земельну реформу, але зазначав, що без широкого обговорення моделі ринку землі в Україні жодних рішень про скасування мораторію бути не може. За його словами, продаж землі в Україні має бути доступний тільки українцям і в обсязі не більше ніж 200 га землі на одну людину.
У липні офіційний представник МВФ Вільям Мюррей заявив, що Фонд відстрочив до кінця року вимогу Україні про проведення земельної реформи.
Місія МВФ прибуде до України 12 вересня.