ДБР повідомило про підозру заступника директора компанії, яка продала армії неякісні бронежилети
П'ятеро посадовців і заступник директора компанії фігурують у справі про закупівлю 11 тис. неякісних бронежилетів, які не відповідають технічним умовам, для Збройних сил України.
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру заступника директора компанії, яка продала неякісні бронежилети 1–4 класів захисту для Збройних сил України. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Його підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.
У межах справи про закупівлю 11 тис. неякісних бронежилетів уже обрали запобіжний захід п'ятьом посадовцям Міноборони. Головного фігуранта справи, начальника Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення ЗСУ генерал-майора Дмитра Марченка, було заарештовано 11 листопада з альтернативою застави в розмірі 76 млн грн.
9 липня Держбюро розслідувань опублікувало у Facebook розмови співробітників Міноборони, які закупили бронежилети "Корсар М3с", нібито знаючи, що вони не відповідають технічним вимогам. Посадовці обговорили наслідки перевірки бронежилетів. Один із них заявив, що "повний контроль ніхто не буде проводити" і ніхто на етапі прийому їх "мацати не буде". Він запевнив співрозмовника, що приймальники жилетів рахуватимуть їх із заплющеними очима.
У Міноборони заявили, що ДБР сфабрикувало аудіозапис.
Директор територіального управління Держбюро розслідувань у Києві Руслан Марчук заявляв, що неякісні бронежилети, які могли бути небезпечними для українських військових, у Збройні сили не потрапили.
13 листопада Труба заявив, що у цій справі оголосять нові підозри.